Екс-полонені залишились без грошей і документів
Загрузка плеера...

Звільнені з полону бойовиків українці й досі не відновили документи та не отримали ніяких компенсацій. Про це повідомили журналісти "BBC-Україна".

Зазначається, що із 28 звільнених жителів тимчасово непідконтрольних Києву територій, 12 не мають при собі жодних документів, крім довідки СБУ про полон, яку видали всім звільненим після обміну. Однак це посвідчення не підтверджує особу.

В уряді кажуть, що запустили процеси державної допомоги екс-полоненим, втім поки ніяких результатів немає.

За словами одного зі звільнених, після обміну він потрапив у глухий кут, оскільки "щоб зробити паспорт - треба довідка переселенця, а щоб зробити довідку переселенця - треба паспорт".

Водночас, заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Георгій Тука запевнив, що документи будуть і над цим вже працюють.

Крім того, колишні полонені не отримали від держави жодної гривні, хоча в Мінсоцполітики обіцяли виплатити близько 100 тис. В уряді заспокоюють: у бюджеті виписали спеціальну програму допомоги всім звільненим з полон – на неї у 2018 передбачено 96 млн грн.

Проте наразі ті звільнені, хто вирішив залишитися в Києві, можуть розраховувати хіба що на допомогу волонтерів або писати заяви до органів соцзахисту, але для цього необхідні документи.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram