Українці витрачають на ліки найбільше в Європі
Загрузка плеера...

Близько 40 мільярдів гривень витратили українці за чотири роки лише на лікарські засоби.

Віктор Сердюк, президент Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів:

"У 2014-му році 1 квітня був введений грабіжницький податок на ліки, який одразу збільшив ціни на 20%. Одним актом Верховної Ради введення в бюджетний кодекс цього податку збільшило ціни на 20%. Що це значить? Це значить, що на 20% за 4 роки ми по факту повністю за цілий бюджет – це мінімум 40 мільярдів гривень з наших кишень пішло в "закрома родины". А назад що ми маємо? Хоча обіцяли, що це буде компенсуватися бідним і так далі. Ми отримали компенсацію аж 600 мільйонів гривень у 2017-му році. І то вона не повністю була реалізована".

Нагадаємо, наприкінці 2016-го року прем’єр-міністр оголосив про впровадження в Україні механізму реімбурсації – компенсації вартості ліків за рахунок державних та недержавних фондів. Натомість громадяни до сьогодні сплачують із власної кишені 90% вартості лікарських засобів

Віктор Сердюк, президент Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів:

"Це єдина країна в Європі, яка має такі пропорції! У всіх інших країнах відбувається компенсація вартості ліків. Не 1% від всього об’єму ліків, а 30%, 40%, 50%. До 80 відсотків держава компенсує вартість ліків. У всіх країнах Європи вартість ліків, зростання вартості ліків, доступність ліків цікавить виключно одну людину. Це міністра охорони здоров’я відповідної країни. Всі інші люди отримують медичну допомогу і отримують ліки по рецептах в аптеках".

За інформацією Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів, попри підвищення соціальних виплат, пенсіонери витрачають на ліки все більше й більше. Сьогодні в середньому це близько 1700 гривень. Середня пенсія в Україні у 2017-му році за інформацією Держстату складає 1828 гривень.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram