Безробіття і трудова міграція зростають в Україні
Загрузка плеера...

Рівень безробіття в Україні продовжує зростати попри збільшення зарплат і доходів українців минулого року.

Лідія Ткаченко, експерт Інституту демографії та соціальних досліджень НАНУ:

"В 2017 году у нас был рост и реальных зарплат, и доходов, и ВВП. Но на рынке труда это никак не отразилось. Уровень безработицы продолжает расти. Пока прорыва на рынке труда нет. Для Украины это одни из самых высоких показателей за все время, что мы исследуем (с 1995 года)".

За інформацією Державної служби статистики, станом на 1 січня 2018 року в нашій державі офіційно зафіксовано майже 355 тисяч безробітних осіб. Водночас, за словами експерта, реально таких людей на кінець 2017 року було більше, майже кожен десятий українець працездатного віку був у пошуку роботи.

Лідія Ткаченко, експерт Інституту демографії та соціальних досліджень НАНУ:

"За 9 месяцев 2017 года уровень безработицы по населению 15-70 лет составил 9,4%. Это достаточно много. За 9 месяцев 2016 года было 9,2%. То есть уровень безработицы достаточно высокий. Почти 1,7 млн людей не нашли себе работу в 2017 году, они какой-то период искали себе работу. Это достаточно много".

Разом із тим експерт Інституту демографії та соціальних досліджень Національної академії наук України Лідія Ткаченко зазначає, що в державі спостерігається і певний дефіцит кадрів, що створює дисбаланс на вітчизняному ринку праці. А все тому, що кваліфіковані фахівці їдуть працювати за кордон.

Лідія Ткаченко, експерт Інституту демографії та соціальних досліджень НАНУ:

"На фоне такого неспокойного состояния рынка труда на слуху проблема трудовой миграции. Люди уезжают на заработки. Это не означает, что Украина теряет вообще этих людей, но теряет рабочую силу. С таким курсом валюты, девальвацией гривни, поработав за границей даже с меньшими трудовыми усилиями можно заработать больше, чем в Украине".

Європейські країни вже відкрито заявляють, що охоче приймають наших спеціалістів. Так, голова правління Національного банку Польщі Адам Глапінський заявив, що українська робоча сила вкрай потрібна для гарантування та збереження економічного зростання нашого західного сусіда. За минулорічними підрахунками, лише у Польщі живуть і трудяться приблизно півтора-два мільйони наших співвітчизників.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram