Україна має суворіше карати за відмивання коштів
Загрузка плеера...

Українська влада повинна більш суворо карати високопосадовців, які причетні до злочинів із відмивання коштів. Як повідомляє видання Deutsche Welle, на цьому наполягають фахівці Ради Європи.

У вівторок, 30 січня, у Страсбурзі було оприлюднено звіт членів Комітету експертів Ради Європи з оцінки заходів протидії відмиванню коштів. Він був присвячений Україні. У доповіді зазначається, що наразі у нашій державі існують значні ризики відмивання коштів. Відбувається це через корупцію, фіктивне підприємництво, розширення тіньового сектора економіки, ухиляння від сплати податків, масове використання готівки тощо.

Як зауважують європейські фахівці, ключовим механізмом відмивання коштів є так звані конвертаційні центри, які використовують для переведення грошей у готівку, а також виведення їх за межі України. При цьому у звіті наголошується, що ухвали українських судів у таких справах, як правило, не надто суворі. Тому експерти Ради Європи рекомендують нашій владі ввести зміни до Кримінального кодексу, які б більш жорстко карали осіб за вчинення злочинів із відмивання коштів.

Крім того, фахівці MONEYVAL вважають, що в Україні має проводитися більше розслідувань та виноситися більше вироків у "справах, які стосуються корупції на високому рівні".

Водночас у звіті зазначається, що наша держава демонструє "позитивний результат" у боротьбі з відмиванням коштів і фінансуванням тероризму. Також експерти Ради Європи високо оцінили створення в Україні антикорупційних органів, зокрема, НАБУ та САП.

Наразі наша влада має вивчити усі рекомендації і повідомити про їх втілення на першій сесії комісії у 2019 році.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram