Україна на порозі легалізації короткостволів?
Загрузка плеера...

Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що виступає за легалізацію короткоствольної вогнепальної зброї. За його словами, пістолети варто видавати дорослим, які пройшли перевірку. Особливо зброя необхідна тим, у кого є майно, яке треба захищати.

Луценко наголосив, що він є послідовним прихильником легалізації.

Варто нагадати, що ще десять років тому, коли нинішній генпрокурор був очільником МВС, він неодноразово потрапляв у скандали через нагородну зброю. Приміром, у 2006 році Печерський райсуд Києва визнав посадовця винним у нагородженні іменними пістолетами осіб, які не мають права носіння зброї.

За рік до того Луценко вручив відзнаку "Вогнепальна зброя" самому собі. А потім – і своїм заступникам…

Наразі в Україні на руках перебуває понад мільйон одиниць зареєстрованої вогнепальної зброї. Таку інформацію подає Міністерстві внутрішніх справ України. А от експерти додають, що в незаконному обігу від трьох до п’яти мільйонів одиниць незареєстрованої вогнепальної зброї.

В Українській асоціації власників зброї впевнені, що політичні фігури такого рівня, як Луценко, просто так подібні заяви не роблять, тож уже незабаром українці можуть стати свідками стрімкого розвитку подій в напрямку легалізації короткостволів.

Георгій Учайкін, голова наглядової ради "Української асоціації власників зброї":

"Стовідсотково я думаю, що Юрій Віталійович висловлює думку, яка вже сьогодні ходить у кулуарах і самої фракції "БПП", і, я думаю, в Адміністрації Президента також. Тобто, поки що це ще заява, але, я думаю про те, що вони морально дозріли до узгодження цього дуже важливого рішення. Бо мова йде про ухвалення профільного закону".

За словами Учайкіна, ідею підтримують багато нардепів. Адже легалізація короткостволів допоможе знизити рівень злочинності, однак може позначитися на роботі МВС, бо виникне питання, чи потрібна така громіздка структура суспільству.

Експертне середовище так само вважає, що проблему зі зброєю треба якомога швидше вирішувати. Через зростання злочинності людям необхідно дати право на самозахист.

Водночас сам міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков виступає проти легалізації короткоствольної вогнепальної зброї. Тим не менше, він не припиняє її видавати у вигляді нагород. Зокрема, днями Аваков вручив пістолети двом патрульним поліцейським, які ліквідували одеського стрілка.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram