Корумпована українська влада відлякує інвесторів
Загрузка плеера...

Навряд чи Україні під час Всесвітнього економічного форуму в Давосі вдалося вразити й переконати західний світ, що наша держава успішно реформується і є надійним майданчиком для інвестицій. Такого висновку дійшли експерти, проаналізувавши виступи та заяви української сторони, а також реакцію інших політичних лідерів на усе сказане.

Олег Устенко, економіст:

"Думаю, что в Давосе, судя по встречам и заявлениям, которые были, есть некая холодность в отношении Украины. И вот почему: Украина декларирует, что движется по пути реформ, начиная с 2014 года. Прошли 2014, 2015, 2016, 2017 годы, и обоснования того, что реформы тормозятся из-за войны на востоке страны, это было хорошо в первые годы. Ненормально, когда экономика, у которой есть потенциал, не растет высокими темпами, как в прошлом году показала Украина – 2,5%. Это ненормально".

Зустріч Президента України Петра Порошенка з директором-розпорядником МВФ Крістін Лагард була однією з ключових подій у Давосі. Проте навряд чи сам факт переговорів для нашої держави є гарантією подальшої співпраці з міжнародним кредитором.

Олег Устенко, економіст:

"Да, МВФ подтверждает свою приверженность поддерживать Украину, но на тех же условиях, которые выдвигались ранее. И второе лицо МВФ Дэвид Липтон, который был на украинском завтраке, подтвердил, что есть две основные позиции, на которые МВФ не закроет глаза, если Украина не достигнет прогресса, это Антикоррупционный суд и приватизация. Возникает вопрос, а стоит ли вообще помогать стране, где политический класс настолько коррумпирован, что он не дает возможности стране нормально развиваться".

Економісти вважають, що заяви української сторони про виконання 80% вимог МВФ перебільшені. Так само, як і сумнівним є твердження про те, що наша держава – чудовий майданчик для іноземних інвесторів, яких і шукала в Давосі Україна.

Олег Устенко, економіст:

"Я не верю, что были договоренности по поводу того, что к нам придут такие инвестиции, которые могут кардинально изменить ситуацию, как минимум в этом году. Вопрос на этот год закрыт. Вопрос открытый уже на следующий год. Но просто заявления украинского руководства, что "вкладывайте в нашу страну, я ваш гарант" – это самое худшее заявление, которое можно встретить со стороны украинской власти".

Україна могла би бути хорошим майданчиком для інвестицій. Як пояснив економіст Олег Устенко, наразі цього не відбувається через економічні ризики, які пов'язані з високим рівнем корупції та відсутністю верховенства права. Саме з цим пов'язують дискусії щодо створення Антикорупційного суду і затягування процесу його створення.

Якщо в України найближчим часом не буде додаткових джерел фінансування, то до кінця року, коли розпочнеться гаряча пора підготовки до виборів, нашу державу може очікувати чергова девальвація гривні та економічне піке.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram