Пенсійний вік не підвищуватимуть протягом 10 років
Загрузка плеера...

Протягом найближчих 10 років в Україні не підвищуватимуть пенсійний вік. Про це заявив міністр соціальної політики Андрій Рева.

За його словами, у цьому просто не буде необхідності, адже таку проблему як відрахування до бюджету можна буде вирішити за допомогою виведення бізнесу з тіні.

Андрій Рева, Міністр соціальної політики України:

"Ось коли ми витягнемо людей з "тіні" по максимуму – так, щоб хоча б відсотків 90-95 працювали легально, тоді скажемо: "Стоп! Більше резервів немає". Ми підрахували, що в найближчі десять років не буде необхідності в підвищенні пенсійного віку. Через 10 років така проблема теоретично може виникнути – будемо дивитися".  

У відомстві повідомили, що вони намагатимуться поступово зменшувати дефіцит пенсійного фонду і протягом 4 років спробують вирівняти пенсійне забезпечення.

Водночас, міністр промовчав із приводу можливості збільшення страхового стажу. Адже, як зазначали раніше експерти, страховий стаж в Україні є таким собі прихованим підвищенням пенсійного віку. Це проявляється у тому, що 2022 році 55% українців не зможуть вийти на пенсію у 60 років, адже у них не буде необхідного страхового стажу. Тоді більшість буде вимушена працювати до 65 років.

Нагадаємо, що з початку 2018 року для виходу на пенсію в 60 років людині потрібно як мінімум 25 років стажу. Цьогоріч у віці 63 років зможуть вийти на пенсію лише ті українці, які станом на 1 січня будуть мати від 15 до 25 років страхового стажу.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram