2018-й буде роком битви за електорат
Загрузка плеера...

Українські політологи розійшлися у поглядах щодо можливості та доцільності другого президентського терміну Петра Порошенка. Частина експертів вважає, що чинний Президент України буде балотуватися, щоб зберегти свої статки. Інші все ж переконані, що нинішній глава нашої держави не балотуватиметься на другий президентський термін.

Вадим Карасьов, політолог:

"Я не зовсім погоджуюся, що нинішній Президент балотуватиметься на другий термін. Мені здається, ця обмовка, яка прозвучала в Давосі, що я ще подумаю, якщо все буде нормально, реформи дадуть результат, я піду. Який результат? Лише негативний, тому що це не реформи, а деформи. Зрозуміло, що він вагається".

Загалом 2018 рік буде складним на політичній арені України. Оскільки це період підготовки до президентських виборів, то вже у першому півріччі буде зрозуміло, хто братиме участь у перегонах за головне крісло держави. У зв'язку з цим у 2018-му буде справжня битва за електорат.

Вадим Карасьов, політолог:

"Цей рік кульмінаційний у тому сенсі, що ми бачимо протиріччя нині діючого політичного режиму. Вони починають проявляти себе все більш рельєфно. Не можна, з одного боку, заявляти про боротьбу з корупцією, про євроінтеграцію та курс на захід, і у той же час стримувати боротьбу з корупцією, євроінтеграцію та курс. Неможливо говорити про важливість реформ, а з іншого боку реально практичним завданням є перевибори діючої влади".

Українське розчароване суспільство навряд стане консолідованою спільнотою, тиск із боку наших західних партнерів на нинішню владу продовжиться, а сама влада й далі працюватиме в дусі популізму та обіцянок.

Вадим Карасьов, політолог:

"Цей рік буде важливим для долі політичної еліти, яка сформувалася за останні 20 років. Антикорупційна терпеливість заходу вичерпується. Захід прекрасно розуміє сьогоднішнє головне протиріччя українського політичного режиму, яка пастка йому готується. Усі ці інтриги навколо НАБУ, НАЗК, відтягування створення Антикорупційного суду, зрозуміло, що все це спроби виживання нашої правлячої еліти. Тому що вони розуміють, хто стане першою жертвою".

Усі ці події – битва за електорат, підготовка до президентських виборів і самі перегоди у 2019-му, – на переконання політологів, будуть впливати на подальшу геополітичну стратегію України, як держави.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram