Більшість кандидатів у члени ЦВК викликають сумніви
Загрузка плеера...

Нові члени Центральної виборчої комісії можуть захищати інтереси політичних сил, які їх делегували. На думку експертів, про це свідчать особливості формування нового складу Центрвиборчкому.

Андрій Золотарьов, політолог:

"Цена этих выборов чрезвычайно высока. И это уже наводит на определенные мысли. На то, что игры по правилам в новом избирательном цикле не будет, будет борьба за власть – жестокая и беспощадная".

Якщо Верховна Рада затвердить запропонованих претендентів, то Центральна виборча комісія може на дві третини складатися з кандидатів від "БПП " та "Народного фронту", лише по одному голосу отримають фракція Олега Ляшка, "Самопоміч", групи "Воля народу" та "Відродження". Для фракції "Батьківщина", яка на початку скликання також входила до коаліції, місця у списку претендентів в оновлену комісію не знайшлося.

Валентин Гладких, політолог:

"Склад комісії затверджується Верховною Радою за поданням Президента, де враховуються пропозиції депутатських фракцій і депутатських груп, які є у складі чинного парламенту. Можемо припустити, що, мабуть, ці люди можуть там у першу чергу не служити закону і стежити за тим, щоб забезпечити вільне справедливе волевиявлення українського народу, а все-таки яким би чином більшою або меншою мірою представити і захистити інтереси тих політичних сил, які їх у цей орган делегували".

Сумніви щодо неупередженості нової Центральної виборчої комісії в експертному середовищі виникають також через персоналії більшості запропонованих до складу комісії кандидатів. Нагадаємо, до Центрвиборчкому можуть потрапити від "БПП" – Михайло Вербенський, Ольга Желтова, Світлана Кустова, Ольга Лотюк, Віталій Плукар.

"Народний фронт" пропонує до складу комісії Ірину Єфремову, Наталю Бернацьку, Леонтія Шипілова. Групи "Відродження" та "Воля народу" делегують Аллу Балалаєву та Тетяну Сліпачук відповідно. "Самопоміч" представляє Євген Радченко. Також у новому поданні є кандидат від "РПЛ" – Тетяна Юзькова.

Василь Мірошниченко, адвокат:

"Із цих кандидатур лише шестеро є кваліфікованими і більш-менш відомими юристами, зокрема у виборчих практиках. Тобто, не викликають заперечень із точки зору їхньої кваліфікації. Решта із чотирнадцяти – це особи маловідомі, "кіт у мішку" кожен із них. Тому що вони не мали ніякого стосунку до виборів раніше і сумнівно, що у них є досвід і відповідні знання для того, щоб повноцінно працювати".

Формування нового складу ЦВК у разі результативного голосування у Верховній Раді під час перших пленарних днів нової парламентської сесії, прогнозують у березні 2018-го року, оскільки планується повторна перевірка кандидатів до нової комісії.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram