Українці вже збідніли щонайменше втричі
Загрузка плеера...

Очищення української банківської системи перетворилося на її руйнацію, що спричинило зубожіння населення. Так вважають експерти.

Юрій Кармазін, екс-нардеп:

"Так зване очищення банківської системи перетворилося у руйнацію, яка блокує відновлення економіки, наповнення державного бюджету, зростання бізнесу та добробуту громадян".

При цьому чимало експертів зауважують, що діяльність Національного банку України сприяла розвитку корупції у вітчизняній банківській системі, зокрема, у сфері рефінансування.

Юрій Кармазін, екс-нардеп:

"Нещодавно в ефірі одного із телеканалів було озвучено перемовини першого заступника голови Національного банку України Катерини Рожкової з представниками російських та проблемних банків України. Які свідчать про корумпованість банківської системи, договорняки у сфері рефінансування, підтасування заставного майна, виводу готівкових коштів, службову недбалість правоохоронців".

Крім того, на думку фахівців, на валютному ринку склалася катастрофічна ситуація. Певним чином за це несе відповідальність і Національний банк, який відпустив гривню у вільне плавання. Це спричинило зубожіння населення приблизно втричі. Водночас через банкрутство майже 80-ти банків українська банківська система втратила понад 435 млрд грн активів.

При цьому Україна щорічно отримує багатомільйонну фінансову підтримку від наших західних партнерів. Проте наскільки результативно використовуються всі ці кошти наразі достеменно невідомо. Адже парламент, уряд та українська влада загалом не поспішають звітувати ані перед українцями, ані перед державами та організаціями, які нам допомагають.

Юрій Кармазін, екс-нардеп:

"Щорічно українські урядові організації отримують кошти від міжнародних партнерів на реформування та боротьбу з фінансовою корупцією. Однак українському суспільству інформацію про обсяг таких коштів, звіти щодо їх використання невідомі. Через це ми звертаємося зараз до посольств усіх цивілізованих країн в Україні. Надайте, будь ласка, відомості про ті фінансові допомоги, які ви зробили українському народу. Ми дякуємо вам, але у нас є підозра, що ці кошти були спрямовані не на користь українському суспільству".

Тим часом, як заявили в НБУ, Україна цього року очікує чергову фінансову підтримку від Міжнародного валютного фонду у розмірі 2-х млрд доларів. При цьому Нацбанк попереджає, що припинення програми макрофінансової допомоги від МВФ може загрожувати нашій державі посиленням девальваційних та інфляційних ризиків.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram