Цього року українці переплатять за тепло втричі?
Загрузка плеера...

Українським споживачам варто готуватися до подальших підвищень тарифів на газ та теплову енергію протягом 2018-го року. Згідно з планами НАК "Нафтогаз", ціна газу до кінця цього року складе майже 10 тисяч гривень.

Юрій Корольчук, експерт з енергетичних питань:

"Існує принцип імпортного паритету. Україна взяла таке зобов’язання перед МВФ на себе. І та ціна, яка є на європейських хабах, де "Нафтогаз" купує частково лише газ, вона має бути такою ж визначеною для споживачів України. Хоча це не є правильно, тому що тривають досі дискусії і раніше тривали про те, що газ власного видобутку має свою собівартість, свою структуру витрат. І тому його ціна мала становити 3500 гривень. Тому, якщо ціна газу буде підвищена до 10 тисяч гривень, це означає, що фактично відбувається переплата майже втричі. Тобто для споживачів. І на тепло так само".

Про те, що цього року не вдасться уникнути різкого підвищення тарифів на газ та теплову енергію, заявив в інтерв’ю українським ЗМІ і заступник голови Нацбанку Дмитро Сологуб. Чиновник прогнозує, що, відповідно до умов програми МВФ, вартість газу та теплової енергії має підвищитися на 15-20%. Саме на стільки тарифи мали вирости минулого року.

Олексій Кучеренко, екс-міністр ЖКГ:

"Газ будет повышаться, поскольку нам об этом жестко сегодня говорит МВФ. И мой прогноз – я не вижу, как они этого избегут. Потому что просто привязавшись к импортному паритету. Взяв на себя, точнее на нас обязательство, правительство само себя загнало в глубочайшую яму. И ключевой сегодня момент один: кто возьмет на себя ответственность за грядущее повышение цен на газ, которое так или иначе будет осуществлено".

Заступник голови Нацбанку також зазначив, що у 2018-му році будуть дорожчати бензин, тютюнові вироби та продукти харчування.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram