Угорщина вимагає узгодження закону про освіту
Загрузка плеера...

В Україні надавати чинності закону про освіту можна лише після того, як влада узгодить його із угорською національною меншиною на заході держави. Про це заявив глава Міністерства закордонних справ і зовнішньої торгівлі Угорщини Петер Сіярто.

У прес-центр МЗС зауважили, що якщо закон приймуть без внесення змін до розділу про мову навчання, то це розцінюватиметься як порушення міжнародних норм.

Варто нагадати, що 25 вересня 2017 року Президент України Петро Порошенко підписав закон про Освіту, яким затверджено, що мовою навчальних закладів є українська. В освітній програмі також вказано, що одну або ж кілька дисциплін можна викладати державною, англійською та іншою офіційною мовою ЄС.

Одразу після прийняття закону Угорщина різко й гостро звернулася до України. Тоді Будапешт заявив, що документ обмежує права угорської меншини на вивчення їхньої рідної мови.

Своєю чергою віце-прем'єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе сказала, що Угорщина, як і погрожувала, вже почала негативно впливати на співпрацю між Україною і НАТО.

Звертаючись до угорських медіа, проти блокування євроатлантичних прагнень нашої держави протестують 11 країн-членів Північноатлантичного альянсу, зокрема, Німеччина.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram