Коцюбинське досі живе без бюджету
Загрузка плеера...

Не тільки депутати Верховної Ради приймають бюджет зі скандалом та під ялинку. У Коцюбинському рік почали без головного кошторису селища.

Ольга Матюшина, голова Коцюбинської селищної ради:

"Фактично ми є єдиним населеним пунктом, який станом на 22 січня не прийняв бюджет селища на 2018 рік. Той проект бюджету, який пропонувався в кінці грудня депутатською більшістю, був винесений на сесію без попереднього обговорення, його принесли за півгодини до кінця робочого дня і винесли на сесійний розгляд".

Як пояснила голова Коцюбинської селищної ради Ольга Матюшина, той варіант бюджету мав низку процесуальних порушень. Крім того, у ньому були пункти, які обурили громаду.

Ольга Матюшина, голова Коцюбинської селищної ради:

"Зокрема, впровадження платних освітніх послуг. Не просто впровадження, а ще й дотація їх з бюджету. Тобто депутати запропонували виділити 1 млн грн на запровадження. Після запровадження основні надходження від платних освітніх послуг мали б іти в ірпінський бюджет. Фактично, освіта в селищі Коцюбинському є на утриманні Ірпеня, такими чином вони мали намір продотувати ірпінський бюджет, який дефіцитним після побудови чисельних парків та інших об'єктів благоустрою".

Така ситуація склалася цілком логічно, каже Ольга Матюшина, бо депутатська більшість тут підконтрольна меру Ірпеня Володимиру Карплюку. Ці ж депутати і саботували усі сесії, де планували ухвалити бюджет селища.

Ольга Матюшина, голова Коцюбинської селищної ради:

"Кожен із депутатів фракції "Нові обличчя" запропонували щось для своїх округів і для своїх будинків. Треба розуміти, що в селищі округи невеликі. Як правило в округ може увійти 2-3 багатоповерхівки. При цьому треба розуміти, що половина селища – це приватний сектор. Питання не в тому що це непотрібно людям. Воно потрібне. Але треба розуміти, що має бути бюджет розвитку, і левова частина бюджету має витрачатися на загальні проблеми. Наприклад, ремонти доріг, вони у селищі в критичному стані".

Крім поганих доріг у селищі ще з літа не можуть вирішити питання снігоприбиральної техніки. І питання не у коштах. Гроші у Коцюбинського є. Як повідомила Ольга Матюшина, приблизно 20 мільйонів гривень залишилося у бюджеті селища з минулого року, також є 7 мільйонів субвенцій.

Ольга Матюшина, голова Коцюбинської селищної ради:

"Президент підписав указ і ці кошти зовнішньо залучені. Це є велике благо, на яке не треба голосування депутатів. За ці кошти (7 млн грн субвенцій – ред.) ми продовжуємо модернізацію водоканалу. Дах будинку культури завершений. Буде споруджено футбольне поле і внутрішнє оздоблення садочка, приміщення якого ми повернули у власність громади ще рік тому у судовому порядку".

Проте через не голосування депутатів за місцевий бюджет кошти просто з'їдає інфляція. Саме через це громада уже втратила 2,6 мільйона гривень бюджетних коштів, які можна було спрямувати на благо селища. Наприклад, за ці гроші можна було б модернізувати вуличне освітлення, яке б обійшлося приблизно у 1,5 мільйона гривень, а також придбати трактор для прибирання снігу, приблизна вартість якого 400 тисяч гривень.

Ольга Матюшина, голова Коцюбинської селищної ради:

"20 мільйонів власних надходжень селища пролежали рік. Інфляція у минулому році склала 13,1%. Фактично у нас інфляція "з'їла" 2,6 млн грн. Якщо комунальне підприємство заробляє на вивезенні сміття чи на прибиранні муніципальних вулиць, яке має сплачуватися із центрального бюджету, тоді за ці кошти поточні ремонти будинків можуть робитися. І проблеми у цьому немає. Коли ми матимемо нормальні дороги та автопарк (техніку для потреб селища – ред.), коли ми матимемо кошти на енергозбереження. Тоді можемо робити поточний ремонт. Не можна пріоритетно кошти витрачати на дрібниці, не вирішуючи загальні питання".

Оскільки бюджет селища не був прийнятий вчасно, то наразі проект потребує доопрацювання, що і планують зробити на найближчій сесії.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram