Призначення членів ЦВК покаже прозорість майбутніх виборів, - expert view
Загрузка плеера...

24 січня в постійній рубриці "Expert view" від телеканалу NewsNetwork – український політик Степан Гавриш, який в ексклюзивному інтерв’ю телеканалу NewsNetwork прокоментував призначення Президентом нових членів ЦВК. На думку експерта, Президент або знову поставить своїх людей, намагаючись підписати угоди з тими політичними силами, які залежать від Банкової, або мова йде про підготовку професійного ЦВК.

Степан Гавриш, український політик:

"В атмосфері відчуття виборів ми живемо впродовж як мінімум останнього року. Оскільки влада хитається та попри всі намагання знайти політико-соціальну стабільність в країні, є рейтинг наближений до статистичної помилки, а це означає, що треба шукати вихід із цієї ситуації. Окрім того, вибори Президента України наближаються у 2019 році, тому зрозуміло, що в цих умовах та за рахунок шаленої критики з боку української спільноти, виборців та активістів щодо дій ЦВК та звинувачення їх керівництва, то оновлення ЦВК є неминучим, причому незалежно від обставин. Для того, щоб 13 кандидатур, які були внесені Президентом могли працювати, потрібно перевірити, як вони будуть це робити у польових умовах, а для цього потрібно пройти певний курс адаптації до багатьох процесів. Найголовніше – це зрозуміти, чи Президент знову поставить своїх людей, намагаючись підписати угоди перш за все з "Народним фронтом" та тими політичними силами, які залежать від Банкової, або мова йде про підготовку професійного ЦВК. Також є ще одна проблема – це проблема можливих внесень змін до закону про вибори Президента та закону про вибори у парламент.

Мова йде про прийняття виборчого кодексу, де правила виборів української влади є єдиними, за виключенням деякої специфіки, яка стосується виборів у парламент за відкритими списками. Цей закон, який пройшов виборчий кодекс, у парламенті "завис". Я думаю, що поки Захід не натисне на Україну та суспільство не почне діяти більш енергійно, то може так статися, що він внаслідок внесених в нього змін або внесення альтернативи законопроекту, буде відкладений, скасований чи провалений. В цих умовах призначення членів ЦВК має принципове значення для розуміння прозорості майбутньої виборчої компанії, та чи вдасться Україні цього разу уникнути масових фальсифікацій на виборах, перш за все Президента країни. Оскільки вибори Президента країни будуть ключовими, це може свідчити про зміну стратегії української політики, стратегії розвитку державності, соціально-економічної стратегії та зміни формули держави. Це вкрай необхідно, оскільки без перезапуску всіх механізмів у державі, відновлення системи стримування противаг, відновлення реальної діяльності державних інституцій, конфіскації у влади правоохоронних органів та суду, тобто їх повернення до виконання своїх об’єктивних функцій, то говорити про майбутній прогрес української державності неможливо".

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram