Байден розповів, як "звільнив" генпрокурора України
Загрузка плеера...

Колишній віце-президент США Джозеф Байден розповів, як за його участю було звільнено генерального прокурора України. Це сталося у раді з міжнародних відносин Сполучених Штатів.

Байден розповів про період 2014-2016 рр. У цей час колишній віце-президент США здійснив більше 10 візитів в Україну. Під час однієї із зустрічей політик повідомив Президенту України та прем'єр-міністру, що Сполучені штати готові надати Києву мільйон доларів кредитних гарантій за умови, що влада вирішить проблему із керівником генеральної прокуратури. Про кого тоді йшла мова, Байден не уточнив, проте ЗМІ впевнені, що йдеться саме про Віктора Шокіна, який очолював ГПУ у 2015-2016 рр.

За словами Байдена, Порошенко і Яценюк не виконали своїх обіцянок, і політик заявив, що Україна не отримає допомоги, якщо генпрокурора не звільнять через 6 годин (до відльоту Байдена). Тоді влада вклалась в ліміт і звільнила голову ГПУ, призначивши більш надійну людину.

Байден пригадав цю історію, коментуючи ситуацію з корупцією в Україні. Екс-віце-президент заявив, що зараз він знову помічає регрес і додав, що корупція завжди була найбільшою проблемою для нашої держави. В першу чергу політик занепокоєний тим, що в Україні досі не створено антикорупційний суд.

Джо Байден порадив Вашингтону ретельно перевіряти, як Київ виконує свої обіцянки. Нагадаємо, раніше американський політик повідомив, що екс-президент України Віктор Янукович залишив державу через його дзвінок.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram