ПАРЄ ухвалила резолюцію щодо ситуації на Донбасі
Загрузка плеера...

Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію про гуманітарні наслідки війни в Україні. Документ був підготовлений литовським депутатом Егідіусом Варейкісом.

Європолітик зазначив, що внаслідок анексії Криму та військових дій на сході України загинули понад 10 тисяч осіб, більше 24 тисяч людей постраждали. Кількість тих, хто потребує гуманітарної допомоги внаслідок війни, становить чотири мільйони осіб. Тобто у скрутному становищі опинився кожний десятий українець.

Депутати ПАРЄ підтримали поправку, яку внесла делегація України. У ній Росію визнали країною-агресором, а Донбас –окупованою територією. У документі зазначено, що РФ має припинити підтримку незаконних збройних формувань і забезпечити міжнародним організаціям безперешкодний доступ до зони конфлікту. Крім того, у ПАРЄ наголосили на необхідності звільнення заручників і дотримання прав людини на Донбасі та в Криму. Водночас євродепутати закликали офіційний Київ створити ефективний механізм підтримки людей, яких було звільнено з полону.

Документ підтримали 56 парламентаріїв, 10 політиків утримались.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram