Недобросовісний теплопостачальник "кинув" людей у Коцюбинському
Загрузка плеера...

Селище Коцюбинське, що на Київщині, наразі єдиний населений пункт області, який не до кінця врегулював свої відносини із НАК "Нафтогаз України". Хоча наприкінці минулого року громаді Коцюбинського вдалося у законний спосіб через суди повернути у свою власність котельні, проте зараз ще є низка невирішених питань навколо цих об'єктів комунальної власності.

Ольга Матюшина, голова Коцюбинської селищної ради:

"У Коцюбинському унікальний випадок. Ми скасували приватну монополію. Ми повернути із приватних рук у комунальну власність котельні. Ми відголосували і виділили з бюджету кошти щодо погашення заборгованості згідно з договором реструктуризаціїю. Але наразі ми маємо договори лише по даховим котельням. По великим котельням НАК "Нафтогаз" відмовляється укладати угоду з Коцюбинською селищною радою, так як згідно зі ст. 20 закону по теплопостачання попередній ліцензіат має передати борги новому. Ми не відмовляємося взяти борги попередньої компанії, хоча це не є справедливо. Єдиний варіант відшкодування в рамках кримінальної справи за рахунок приватного майна ТОВ "УкрОпт "Мастер-Енерго", але це мають робити правоохоронці. Ми як Коцюбинська селищна рада маємо впорядкувати взаємовідносини з НАК "Нафтогазом" і облгазом. Наразі основний посил НАК "Нафтогазу", що ТОВ "УкрОпт "Мастер-Енерго" мають переуступити борги".

Проте, за словами голови Коцюбинської селищної ради Ольги Матюшиної, колишній директор приватної компанії відмовляється підписувати необхідні для процесу переуступки документи.

Ольга Матюшина, голова Коцюбинської селищної ради:

"Колишній директор ТОВ "УкрОпт "Мастер-Енерго" відмовляється підписувати договір переуступки боргів. Він і не має можливості погасити ті борги, або не має бажання. При цьому він не передає їх комунальному підприємству Коцюбинської селищної ради. У цьому і є заковика в укладанні договору. Наразі переговорний процес із НАК "Нафтогаз" триває, і з обласною адміністрацією".

Як пояснила очільниця Коцюбинської селищної ради, склалася ситуація, що непорядний монополіст мав ліміти на газ, але як теплопостачальник не виконували свої зобов'язання, хоча кошти з населення збиралися. Це спричинило затримку початку опалювального сезону для низки мешканців Коцюбинського, а у подальшому і накопичення боргів перед постачальником блакитного палива, державною компанією НАК "Нафтогаз України". Крім того, чим довше будуть зволікати з укладанням договору переуступки боргів, тим більшим буде розмір боргу.

Ольга Матюшина, голова Коцюбинської селищної ради:

"Чому тягнуть з укладанням договорів між комунальним підприємством Коцюбинської селищної ради і НАК "Нафтогаз"? Тому що, фактично, зараз спожитий газ буде закриватися за коефіцієнтом 2, як розбаланс. Тобто, фактично, як газ, який спожитий без правових підстав. Якщо газ споживався з коефіцієнтом два протягом усього опалювального сезону, то загальна заборгованість буде складати 6 мільйонів. Ми маємо ситуацію: якщо ми збільшимо кредиторську заборгованість, комунальне підприємство не в змозі буде розрахуватися. Тобто це або тариф піднімати, що ніхто не дозволить у Київській області. І ми як представники органів місцевого самоврядування і я особисто ніколи на це не піду; або ми збільшимо збитки комунального підприємства".

Ані НАК "Нафтогаз", ані Київоблгаз не стягували боргові кошти з приватної компанії, яка призвела до їх утворення. Поки представники селищної ради Коцюбинського намагаються вирішити питання ліквідації боргів у правовому полі, заручниками ситуації залишаються звичайні прості люди, які сумлінно сплачували за тепло у власних домівках.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram