ПАРЄ вступилася за мови нацменшин
Загрузка плеера...

Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію щодо захисту мов національних меншин. У документі рекомендується, зокрема, в усіх можливих випадках забезпечити мовам нацменшин статусу другої офіційної у регіонах, де такі мови традиційно використовуються. Можливість навчання регіональною мовою або мовою нацменшин протягом усього періоду здобуття освіти. А у сфері медіа країнам, де проживають нацменшини, утриматися від обмежувальних правових та політичних заходів на кшталт субтитрів, перекладу та обов’язкових квот для програм офіційною мовою.                                                      

Україна у тексті не фігурує, але передбачається, що резолюція є обов’язковою до виконання усіма членами ПАРЄ.

Документ підтримали 130 депутатів із 164-х зареєстрованих на засідання. 10 висловились проти.

Водночас, за повідомленнями ЗМІ, Україна згадувалася у доповіді  депутата від Угорщини Рози Гофман, яка представляла проект. У пояснювальній записці до резолюції зазначалося, що Україна не виконує міжнародні зобов’язання та cтандарти Ради Європи стосовно мов національних меншин.

Раніше голова Представництва ЄС в Україні Хюг Мінгареллі, заявляв, що Україна має знайти баланс щодо використання української мови та мов нацменшин у освітньому процесі. 

Нагадаємо, мова йде про скандальну норму українського  закону про освіту, який дістав багато критики міжнародних партнерів через дискримінаційну статтю про використання мов нацменшин під час навчання

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram