"Нафтогаз" хоче від Кабміну 111 мільярдів
Загрузка плеера...

Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" хоче, щоб уряд заплатив "Укргазвидобуванню" близько 111 млрд грн компенсації за виконання спеціальних обов'язків. Це накладені Кабінетом Міністрів зобов'язання продавати газ для потреб населення за пільговою ціною (рівень вартості палива у міжопалювальний період). У "Нафтогазі" також розкритикували ініціативу Міністерства енергетики та вугільної промисловості щодо продовження спецзобов'язань до 2021 року.

У компанії стверджують, що система регулювання цін на природний газ неефективна, адже це дає можливість для виводу грошей з державних підприємств. Зокрема, у корпорації нагадали, що теплогенеруючі підприємства, які офіційно мають виробляти енергію для забезпечення житлового фонду, насправді працюють на промислових споживачів. Водночас природний газ такі компанії купляють за ціною нижче ринкової.

У "Нафтогазі" наголошують на необхідності ринкового регулювання вартості палива. Так тут розраховують отримати додаткові кошти, які можна було б спрямувати на модернізацію виробництва.

Величина нинішніх претензій до Кабміну склалася з величини компенсації (75 млрд грн), недоотриманого прибутку (12 млрд грн) та заборгованості, що виникла за поставку газу (24 млрд грн). У "Нафтогазі" стверджують, що за ці кошти можна було б провести масштабну модернізацію житлово-комунального господарства.

Висуваючи претензії до Кабміну, "Нафтогаз" спирається на рішення Окружного адмінсуду Києва, який вирішив, що уряд має розробити порядок визначення компенсації за виконання спецзобов'язань.

У Кабміні поки не прокоментували заяву національної акціонерної компанії.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram