Українці все менше довіряють чинній владі та правоохоронцям
Загрузка плеера...

Українська поліція, зокрема, патрульна втрачає довіру громадян. За результатами соціологічного дослідження, які оприлюднив Фонд "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва, у 2017-му рівень довіри до наших копів у порівнянні з 2016-м роком знизився майже на 24% (-23,9%).

Також найгіршу оцінку за цим критерієм опитані українці поставили парламенту (-76 %), державному апарату (-75%), політичним партіям (-71%), Кабінету Міністрів (-65%) і Президентові (-60%). Серед лідерів такого антирейтингу ще й українська Феміда (-75%), прокуратура (-74%) та навіть Національний банк України (-67%).

Ірина Бекешкіна, директор Фонду «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва:

"Якщо порівнювати із минулим роком, то рейтинги політичних лідерів і державних та соціальних інституцій ідуть до низу. Недовіра посилюється. Найбільша недовіра до наших найвищих керівних інстанцій. Перш за все це Верховна Рада, уряд України, всі правоохоронні інституції, прокуратура, суди, державний апарат, чиновники, Президент, Національний банк, політичні партії. Це інституції з найнижчим рівнем довіри".

Позитивні відгуки респондентів, відповідно і перевагу довіри над недовірою, отримали волонтерські організації (+37%), українська армія, зокрема, Збройні сили України (+37%), церква (+25%) та громадські організації (+4%).

Костянтин Матвієнко, політолог:

"Це дуже важливий і правильний пункт в дослідженні. Ми фактично бачимо, що база легітимності всього політичного класу продовжує звужуватися. Це не лише український процес, таке відбувається і у світі. Але ми можемо опинитися перед ситуацією, коли суспільство і держава перейдуть на паралельні площини існування, а держава згадуватиме про суспільство тоді, коли треба буде платити податки або захищати владу, а не країну".

Дослідження провів Фонд "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова з 15 по 19 грудня 2017 року. В опитуванні, яке пройшло в усіх регіонах України за винятком Криму і окупованих територій Донецької та Луганської областей, взяли участь понад дві тисячі осіб (2004).

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram