Історичні будинки у Києві знищують навмисно і безкарно
Загрузка плеера...

Історична будівля, яка горіла цими вихідними у центрі Києва, зайнялася внаслідок навмисного підпалу. Про це стверджують громадські активісти та мешканці історичного центру столиці.

Лідія Гончаренко, громадський активіст:

"Ми бачили, що 20-го числа будинок палав. І це вже системне, на наше переконання, знищення історичного Києва для того, щоб мурувати висотки і торгівельні центри. Це такий ланцюг, який треба просто розривати! Злочинний ланцюг. І ми принесли заяву по статті 194-й, це знищення історичного будинку, це підпал. Шляхом підпалу. Ми вважаємо, і я особисто бачила, що це цинічний підпал для того, щоб у подальшому мурувати відсотки".

Будинок 19-го століття по вулиці Богдана Хмельницького було визнано аварійним у 2004-му році. Тоді ж одразу знайшовся інвестор, який мав провести реконструкцію. Його пов’язують із дружиною колишнього міністра навколишнього середовища Віктора Бойка, Іриною. Невдовзі вона стала директором ОСББ у відселеній аварійній будівлі. З цього часу, за свідченнями місцевих мешканців, про рестарацію мови не йшло, однак із пам’яткою почали відбуватися дивні речі. Найрезонанснішими стали дві події – пожежа 2015-го року у сусідньому будинку, коли займання розпочалося одночасно у декількох місцях. Та обвал внаслідок руйнування перекриттів у самому об’єкті культурної спадщини, під яким загинули двоє робітників у 2016-му. За словами активістів, належного розслідування цих випадків нема до сьогодні. І ось нова пожежа. Люди домагаються від правоохоронців належного розслідування усіх обставин справи.

Олена Терещенко, громадський активіст:

"Я не маю жодних сумнівів, що цю справу поховають так само як і попередні. Є проект зведення на місці будинку, пам’ятки по вулиці Богдана Хмельницького 12-14, багатоповерхівки. Двадцятиповерхової з підземним паркінгом! І, звісно, що вона не вміститься на відрізку під цим будинком. Тому підпалюють! Сусідній будинок по вулиці Богдана Хмельницького, 10 підпалювали вже неодноразово. Але наші правоохоронці досі не кваліфікували жодну пожежу в історичному будинку як підпал".

За словами активістів, в історичному центрі Києва близько 50-ти подібних об’єктів культурної спадщини,  які навмисне доводять до аварійного стану. Півроку тому горіла будівля колишнього гастроному на початку тієї ж вулиці Хмельницького. Винних також не знайшли.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram