Мінфін працює над трирічним планом бюджету
Загрузка плеера...

Міністерство фінансів України запланувало на законодавчому рівні закріпити новий механізм бюджетного планування, що передбачає перехід з однорічного на трирічний план. Про це стало відомо зі сторінки відомства у Facebook.

На найближчому засіданні Кабінету Міністрів Мінфін винесе на розгляд зміни до Бюджетного кодексу. Після обговорення очікується затвердження нової системи планування головного кошторису країни.

У повідомленні зазначається, що відомство вже працює над Бюджетною декларацією на 2019-2021 роки.

У міністерстві пояснили, що такий перехід до нової системи дозволить виокремити пріоритетні завдання і зробити розподіл ресурсів ефективнішим.

Водночас варто нагадати, що українські експерти й політики щороку критикують державний кошторис, називаючи його незбалансованим. З року в рік дефіцит бюджету зростає, а виправити ситуацію чинна влада намагається зовнішніми запозиченнями та приватизацією держпідприємств. Однак ситуація не виправляється.

Тож якщо однорічна перспектива бюджетного планування не давала особливих надій, то трирічна може взагалі занапастити державу.

Нагадаємо, що у квітні 2017 року Президент України Петро Порошенко підписав закон, яким передбачене запровадження середньострокового бюджетного питання.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram