Суд знову відмовив у арешті Пучдемона
Загрузка плеера...

Верховний суд Іспанії відмовив у видачі ордера на арешт колишнього лідера Каталонії Карлеса Пучдемона. Відповідне клопотання подала прокуратура. Правоохоронці планували затримати Пучдемона у Данії. Екс-лідер Каталонії прибув до Копенгагена, аби взяти участь у дебатах.

Вперше суд видав міжнародний ордер на арешт Пучдемона у листопаді минулого року, коли політик втік до Бельгії. Втім, вже через кілька тижнів Мадрид відкликав ордери на затримання самого Пучдемона і чотирьох колишніх членів каталонського уряду, які виїхали до Бельгії разом зі своїм лідером. Тоді служителі Феміди пояснили своє рішення тим, що політики-утікачі заявляли про свою згоду повернутись до Іспанії. Зараз суд не став поновлювати ордер, пояснивши це тим, що причини відкликання першого ордеру не змінились.

Тим часом сам Пучдемон стверджує, що готовий сформувати новий уряд Каталонії попри опір з боку центральної влади. Щоправда, повертатись до автономії колишній лідер регіону не планує. Натомість політик планує керувати урядом дистанційно.

Відзначимо, нещодавно суд вирішив, що партія Пучдемона причетна до корупційних оборудок.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram