Силовики зберегли 700 мільйонів гривень
Загрузка плеера...

Правоохоронці викрили масштабну схему контрабанди, у якій були задіяні працівники Державної фіскальної служби. Через зловживання чиновників і підприємців держава могла втратити 700 млн грн.

Суть оборудки полягала у тому, що компанії, які декларували товари, потім повертали собі гроші, витрачені на митні платежі. Таким чином, держава взагалі не отримувала прибутку від перевезення товарів через кордон. Правоохоронці повідомляють, що фірми, які декларували продукцію на митниці, мали ознаки фіктивності. Після коригування вартості товарів компанії вносили необхідні платежі. Потім, після того, як продукцію випускали в обіг, підприємці через суд оскаржували рішення ДФС про зміну вартості і вимагали повернення грошей. Ця схема діяла впродовж 2016-2017 рр.

У ході розслідування справи прокуратура АР Крим і працівники СБУ провели більше 40 обшуків на Київщині і Одещині. Силовики вилучили документи, які підтверджують причетність працівників податкової до незаконних оборудок. Крім того, до махінацій були причетні судді, які ухвалювали рішення на користь фіктивних компаній.

За інформацією силовиків, на час викриття незаконної діяльності з казначейських рахунків планували списати 700 млн грн, зараз ці кошти арештовано. Силовики відкрили кримінальне провадження за фактом зловживання владою і постановлення завідомо неправосудних рішень.

Відзначимо, ЗМІ поширили інформацію про те, що до контрабандної оборудки був причетний бізнесмен Вадим Альперін, якого підозрюють у тому, що він пропонував детективу Національного антикорупційного бюро України хабар у розмірі 800 тис. дол.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram