САП зазіхає на справи НАБУ
Загрузка плеера...

САП може забрати справи з НАБУ через черговий витік інформації. Про це українським ЗМІ повідомив голова відомства Назар Холодницький, зазначивши, що може розслідувати їх разом з іншими антикорупційними органами.

Олексій Якубін, політолог:

"Есть эти персональные нюансы конкуренции. Есть желание быть главным. По поводу чего намекала САП – я так понимаю, что если НАБУ будет дальше перетягивать одеяло на себя в контексте пиара, ресурсов, взаимодействия с нашими западными партнерами, то в САП подумают об ориентации на Государственное бюро расследований. Которое во многом еще, конечно, не создано. Но, тем не менее, именно ГБР и должно стать такой главной структурой, которая будет заниматься, в том числе, и борьбой с топ-коррупцией. Грубо говоря, часть функций, которые сейчас выполняет НАБУ, по большому счету, отойдет ГБР. И САП в таком случае может постараться как-то вписаться в эту модель".

Нагадаємо, 17 січня одне з українських інтернет-видань опублікувало інтерв’ю позаштатного агента НАБУ, який розкрив свої деталі співпраці із відомством. Після цього голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький зазначив, що у НАБУ вчергове виникли проблеми із таємницею слідства. За його словами, через це в антикорупційному бюро проводиться внутрішнє розслідування і буде відкрито кримінальну справу.

Олексій Якубін, політолог:

"Он претендует на роль как минимум более-менее равноценного партнера в том числе – в пиаре по ключевым делам, которыми занимаются НАБУ и САП. Тем более, что глобально они также не могут работать друг без друга. Инфраструктура так устроена, что они нуждаются друг в друге".

На думку Холодницього, такі публікації завдають шкоди роботі відомств.

Це вже не перший конфлікт між правоохоронними органами за право розслідувати ті чи інші справи. Неодноразово відбувалися і атаки персонально на директора НАБУ Артема Ситника. Втім, експерти прогнозують, що його відставки скоріш за все цього року не буде.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram