Попри погрози Іспанії Пучдемон прибув у Данію
Загрузка плеера...

Колишній голова Каталонії Карлес Пучдемон прилетів у Данію, знехтувавши погрозами іспанського уряду, який обіцяв видати ордер на арешт політика в разі виїзду з Бельгії.

Місцеві ЗМІ повідомили, що політ був здійснений прямим рейсом із Брюсселя. Політик планує взяти участь у конференції в Університеті Копенгагена, присвяченій проблемам Каталонії.

Цей візит є першим виїздом Пучдемона з Бельгії відтоді, як він утік до цієї країни, щоб уникнути виклику до іспанського суду за участь у невдалій спробі відокремлення регіону від Іспанії.

Адвокат Пучдемона вважає ймовірність арешту його підзахисного в Данії "доволі високою", але вірить, що данська влада відмовиться виконувати вимогу Іспанії.

Водночас у прокуратурі Данії повідомили, що будуть стежити за розвитком ситуації.

У листопаді минулого року Іспанія вже видавала європейський ордер на арешт екс-глави Каталонії, але скасувала його через місяць. Очікується, що прокуратура все ж активує документ і спробує затримати Карлеса Пучдемона.

Нагадаємо, що восени в Каталонії відбувся референдум про вихід зі складу Іспанії. Понад 90% жителів автономії підтримали ідею незалежності.

Мадрид відмовився визнавати результати референдуму, а Пучдемон та ще кілька членів уряду Каталонії були оголошені в розшук. Зараз національний ордер на розшук політика залишається чинним.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram