В ООН обговорять наступ Туреччини на курдів у Сирії
Загрузка плеера...

Турецька армія розпочала наземний наступ на позиції курдів у Сирії. Перед цим курдські загони кілька днів атакувала авіація. Анкара співпрацює з "Вільною сирійською армією". Прем'єр-міністр Туреччини повідомив, що об'єднані сили перетнули кордон у районі міста Афрін і просуваються вглиб Сирії. Курдські загони народної самооборони підтвердили початок наземної операції, проте курди стверджують, що змогли відбити турецьких військових.

Операцію проти сирійських курдів назвали "Оливкова гілка". У курдів підрахували, що через атаки турецької авіації уже загинуло щонайменше 10 осіб, сім з них – мирне населення. В Анкарі заявили, що усі постраждалі були терористами. Крім того, у Туреччині повідомили про обстріл південних районів з підконтрольної курдам території Сирії. По провінції Хатай було випущено 11 ракет, більше 50 осіб отримали поранення.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що операцію "Оливкова гілка" буде завершено найближчим часом. Ердоган стверджує, що знищить курдські формування на території Туреччини і Сирії. В Анкарі вважають, ніби курди зазіхають на турецьку державність. Тим часом лідер Сирії Башар Асад заявив, що дії Ердогана спрямовані не на ліквідацію, а на підтримку тероризму.

Операція "Оливкова гілка" викликала занепокоєння у міжнародної спільноти. У Франції, Німеччині і США засудили загострення конфлікту. Ситуацію у Сирії мають розглянути на засіданні Ради Безпеки Організації Об'єднаних Націй.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram