У Києві показали документальну стрічку "Війна химер"
Загрузка плеера...

У Києві відбувся спеціальний показ українського документального фільму "Війна химер".

Як зауважили самі автори стрічки, режисери Анастасія та Марія Старожицькі, це особиста історія не лише про війну на сході України, але і про кохання, смерть, пошук себе і життя після АТО, відзнята самими учасниками усіх цих подій.

Марія Старожицька, режисер:

"Ми прожили життя, і після того ми відтворили все те, що сталося з усіма нами у цей час. Це така форма кіносповіді. Для нас було важливо, аби це було абсолютно чесно, об'єктивно. І показати це перетворення трохи романтичних молодих людей після Майдану. Головне - це не фільм про віну. Це фільм про кохання, про почуття. Це нова форма спілкування з глядачем".

Головні герої – хлопець, який пішов добровольцем на схід, та дівчина, яка поїхала туди, звідки щойно пішла війна. Вони стали свідками багатьох трагічних подій. Відтак війна накладає свій відбиток на усіх, у чиє життя вона увірвалася. Саме тому, на думку фахівців, стрічка "Війна химер" піднімає ще одну важливу проблему – посттравматичний синдром.

Юрій Володарський, літературний оглядач, журналіст: "Это кино не столько о войне, сколько о посттравматичном синдроме. Вообще искусство – это такая хитрая вещь. В том числе искусство документального кино. Не следует отождествлять даже документальное кино с жизнью. Кино - это одно, а жизнь – немного другое".

Особливість цієї стрічки в тому, що жоден кадр із тих, які глядач побачить на екрані, не зроблений навмисно. Тут усе саме так, як у реальному справжньому і складному житті.

Ярослав Підгора-Гвяздовський, кінокритик:

"Це гарне кіно. Воно робить ту роботу, для якої воно створене. Воно зачіпає. Ти занурюєшся у війну, відчуття того, що ти, як глядач не можеш зрозуміти, оскільки ти не був в середині того, про що йде мова. Інша справа, що занадто багато у цьому документальному фільмі жанрів. Тут і закадровий голос, і художність, і образність, і поетичність. Воно трохи відрізняється від стандартизації документального кіно".

На думку головного героя, таке кіно потрібне зараз українському суспільству, цей фільм варто подивитися усім.

"Лавр", учасник АТО:

"Загалом для суспільства було б корисно подивитися цей фільм. Вони б хоча б усвідомили, що є країна, в країні іде війна, і що вони можуть якось до неї долучитися".

Фільм "Війна химер" був учасником кількох міжнародних конкурсів, а також одним із 8-ми українських претендентів на кінопремію "Оскар"-2018.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram