Купанням у Дніпрі кияни відсвяткували Водохреща
Загрузка плеера...

Павло купається вже четвертий рік поспіль. Чоловік розповідає, що під час занурення емоції зашкалюють. Юлія пірнула вперше. Пішла разом із чоловіком і вирішила покупатися сама. У Гідропарку протягом всього дня патрулювали лікарі та рятувальники

Згідно з віруваннями, у цей день вода стає свяченою та має цілющі властивості. Варто поберегтись людям із хворобами органів дихання, сечостатевої та серцево-судинної систем. Медики стверджують, що до купання на Водохреща варто готуватися завчасно. Тож, купатися чи не купатися – справа кожного. Інша річ, що Водохреща об’єднує людей.

Альона, журналіст:

"Одне з найулюбленіших місць, де купаються кияни на Водохреща, – Гідропарк. Тисячі людей приходять сюди, щоб порозважатися, випробувати себе на стійкість характеру, а дехто бажає очиститися від гріхів. У воду заходять радісно, весело та з криками".

Сергій, житель Києва:

"Впечатления шикарные. А через 10 секунд еще лучше начнется. Пойдет тепло, жар и хорошо. Нужно периодически взбадривать организм от офисной работы".

Павло купається вже четвертий рік поспіль. Чоловік розповідає, що під час занурення емоції просто зашкалюють.

Павло, житель Києва:

"Ти одразу заходиш, одразу пірнаєш. Все на адреналіні. А потім дуже жарко, класно".

Юлія пірнула вперше. Пішла разом із чоловіком і вирішила покупатися сама. Жінка розповідає, що враження – незабутні, тому наступного року планує прийти знову.

Юлія, жителька Києва:

"Перші враження: дуже страшно, ледь не вмерла, холодно. Але зараз… Таке спробувала. Страшно, але вважаю, що потрібно і дуже хороша річ. Вірю, що душа і тіло можуть очиститися від гріхів".

У Гідропарку, як і на інших дев’яти підготовлених до Водохреща локаціях, протягом усього дня патрулювали лікарі та рятувальники. Тож кожен охочий пірнути у воду міг отримати консультацію на місці.

Ольга, член команди пляжного патруля:

"Кияни та гості столиці дуже чемні, прислуховуються до наших порад, виконують правила безпеки на воді. Основне правило безпеки – це не знаходитися довго у воді. Є екстримали, звичайно, але достатньо 15 секунд, щоб провести всі процедури, які людина бажає для себе виконати".

Згідно з віруваннями, у цей день вода стає свяченою та має цілющі властивості. Церковнослужителі благословляють усіх на купання. Адже після нього люди очищаються від гріхів та оздоровлюються.

Отець Володимир, настоятель храму Хрещення Господнього:

"Церква благословляє, тому що сьогодні освячене все єство водне і ті люди, які приймають хрещення у йорданській воді, отримують здоров’я тіла, духовне оздоровлення, кріпость і скріплення віри. Це дуже велика радість і надія. Це оновлення людини, оновлення природи, оновлення життя людського".

За словами ж лікарів, не кожному рекомендується пірнати в ополонку. Зокрема, варто бути дуже обережними людям із хворобами органів дихання, сечостатевої та серцево-судинної систем.

Євген Симонець, лікар-пульмонолог:

"У людини, яка пірнає в ополонку, відбувається фактично холодовий шок, відбувається спазм судин. І люди, які страждають на гіпертонічну хворобу, можуть втратити свідомість і зануритись до дна".

Медики стверджують, що до купання на Водохреща варто готуватися завчасно. Адже якщо людина не загартовувалася раніше, наслідки можуть бути фатальними.

Євген Симонець, столичний пульмонолог:

"Може бути ангіоспазм. І дуже часто люди, занурившись у холодну воду, виходячи починають себе активно, агресивно розтирати, що призводить до ламкості судин і до крововиливів".

Тож, купатися чи не купатися в ополонці – справа кожного. Інша річ, що Водохреща об’єднує людей: вірян, любителів екстриму, моржів та й пересічних городян, які збираються на березі річки і відзначають останнє свято різдвяно-новорічного циклу.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram