Рада не ухвалюватиме жодних рішень до 6 лютого
Загрузка плеера...

Лише три дні у 2018-му році ухвалювали рішення народні депутати України. У Верховній Раді урочисто закрили сьому сесію, і парламент пішов на канікули аж до шостого лютого.

Андрій Парубій, голова Верховної Ради України:

"Чергова восьма сесія… сьома сесія Верховної Ради України… восьма сесія розпочне свою роботу шостого лютого, а сьома сесія верховної ради України завершує свою робот. Пленарне засідання Верховної Ради України оголошую закритим".

На останньому пленарному засіданні у січні було зареєстровано 337 карток народних депутатів. Законопроекти парламент не розглядав і жодних рішень не ухвалював. У Верховній Раді відбулася традиційна година запитань до уряду, який так і не відзвітував про свою роботу протягом сесії. Прем’єр-міністр до парламенту не прийшов, багато міністрів прислали своїх заступників. Голова Верховної Ради підбив підсумки роботи з парламентської трибуни.

Андрій Парубій, голова Верховної Ради України:

"Я хочу подякувати прем’єр-міністру Володимиру Гройсману і всім членам уряду. Колеги, дякуємо за співпрацю, яку ми продемонстрували на цій сесії. Подякуємо уряду! Дякуємо!"

Сьому сесію парламент розпочав у вересні з ухвалення освітньої реформи, через мовну норму якої Україна отримала міжнародний скандал і влада викручується з нього до сьогодні. Потім у Верховній Раді розпочалася осінь реформ – депутати ухвалили судову реформу – найдовший законопроект в історії українського парламентаризму, який фактично закрив двері судів для простих українців. Медичну реформу, яка порушує декілька статей Конституції і забирає в українців право на безоплатну меддопомогу. Пенсійну реформу, якою несуттєво підняли пенсії частині пенсіонерів і пенсійний вік усім.  

Михайло Головко, народний депутат (позафракційний):

"Якщо влада – вона зробила те, що планувала. А народ отримав в кінцевому результаті те, що має – знецінення національної валюти, здорожчання товарів, продуктів і послуг. Тарифів і так далі. І для українця простого у таких умовах стає виживати все важче і важче. Чи розглядали такі закони, які потрібні для зміни соціально-економічного стану держави, – ні. Цей парламент себе вже вичерпав, сподіваюся, що будуть якомога швидше дочасні вибори, щоб можна було перезавантажити систему влади. Іншого я виходу не бачу".

Втім, до перезавантаження Центральної виборчої комісії, яка вже кілька років як втратила повноваження, на цій сесії у депутатів руки так і не дійшли. Та й не лише до цього.

Ігор Луценко, народний депутат (фракція "Батьківщина"):

"У нас кадрова катастрофа в країні. Нацбанк – без голови, Фонд держмайна – без голови, Рахункова палата – без голови. Що у нас з легітимним головою, мабуть, простіше перелічити. Тому я починав би саме з того, щоб вирішувати всі ці кадрові питання. Легітимізувати керівників. Які вже сидять у тих кріслах, але не мають мандату від Верховної Ради та інших інституцій на те, щоб керувати там. Тобто, який толк з тих законів, які ми тут приймаємо, якщо їх нема кому виконувати?"

Кадрові питання голова Верховної Ради визначив як один із пріоритетів наступної сесії. Але свою роботу парламент розпочне не з цього – ключовим питанням спікер назвав закон про нацбезпеку України, проект якого було затверджено напередодні під час засідання РНБО. Під час восьмої сесії, яка триватиме з лютого до липня, у парламенті також планують розглянути у другому читанні нове виборче законодавство та приступити до роботи над законом про Антикорупційний суд, бо на цій сесії депутатам забракло голосів навіть на включення його до порядку денного.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram