Порошенко готовий поміняти голову Нацбанку
Загрузка плеера...

Петро Порошенко вніс до Верховної Ради проект постанови про звільнення очільниці Національного банку Валерії Гонтаревої та про призначення нового керівника НБУ. На думку Президента, стати на чолі головного фінансового регулятора країни повинен нинішній виконувач обов'язків голови Яків Смолій.

В Нацбанку вже прокоментували рішення Президента. В НБУ заявили, що Яків Смолій готовий очолити структуру одразу після того, як народні депутати підтримають його кандидатуру.

Тим часом журналіст Олександр Дубинський заявив, що призначення Смолія – це фактично зелене світло для Катерини Рожкової, яка фактично визначатиме політику НБУ. Таким чином, вважає журналіст, Національний банк і надалі працюватиме за тими ж принципами, що і під керівництвом Гонтаревої: привласнювати гроші вкладників і заробляти на курсі валют.

Крім того, у ЗМІ з'явилась інформація про те, що кандидат на посаду голови НБУ Яків Смолій має свої бізнес-інтереси. Так, з посадовцем пов'язують компанії, що володіють мережею банківських терміналів та пунктів обміну валют.

Яків Смолій виконує обов'язки голови НБУ з травня 2017 року. Валерія Гонтарева весь цей час перебуває у неоплачуваній відпустці.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram