Human Rights: Київ нехтує дотриманням прав людини
Загрузка плеера...

Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch заявила, що українська влада порушує свої зобов'язання щодо дотримання прав людини.

У всесвітньому звіті організації відзначено, що деякі запропоновані політиками закони підривають основні свободи громадян. Крім того, правозахисники схвильовані "глибоко недемократичними практиками", які застосовує влада. Йдеться про обмеження свободи слова, тиск на пресу та громадські об'єднання. При цьому, як наголошують у Human Rights Watch, уряд прикривається протистоянням російській пропаганді і військовій агресії. Зокрема, правозахисників обурили президентська ініціатива щодо декларування доходів неприбуткових організацій і введення штрафів для активістів, які не повідомляють про свої активи. У міжнародній організації вважають, що криза загострилась протягом останніх місяців.

При цьому, як вважають у Human Rights, влада закриває очі на реальні проблеми. Так, українські правоохоронці та судді досі не знайшли винних у незаконному утриманні людей під вартою та катуванні. Так само безрезультатною вважають роботу силовиків з розслідування злочинів під час Євромайдану.

Правозахисники дійшли висновку, що Київ вважає, ніби взяті на себе правозахисні зобов'язання можна і не виконувати. В Україні поки не відповіли на цю заяву.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram