Квартирний ринок Києва сягнув дна
Загрузка плеера...

У Києві рекордно впали продажі квартир. Минулого року на первинному ринку реалізували 2350, а на вторинному – 3210 житлових приміщень. Таку статистику надали в одному із агентств з продажу нерухомості на запит журналістів.

Скорочення кількості угод в першу чергу спостерігається в багатоповерхівках, будівництво яких почалось у 2017-му. Квартири ж у будинках, які з’явилися на ринку раніше, вже розпродані.

У агентстві розповіли, що п'ять років тому квартири в новобудовах продавалися на етапі будівництва. Три роки тому після введення в експлуатацію було 10% непроданих приміщень. Сьогодні ж мова йде приблизно про 30%.

Більшість клієнтів не можуть собі дозволити брати кредити на купівлю житла через високі іпотечні ставки (19-22% річних) та жорсткі вимоги до позичальників.

Експерти вважають, що ринок вже на дні і не очікують істотних змін в найближчий час. Такий спад вони пояснюють скороченням купівельної спроможності населення.

За інформацією Держстату, середня зарплатня в Україні складає 7 тисяч гривень. Тобто, десь 250 доларів. При тому, що квартири в середньому коштують 40-50 тисяч доларів.

Так, станом на 1 жовтня 2017-го в столиці продавалося 66 тисяч квартир. За підрахунками спеціалістів, при такому обсязі угод продати все запропоноване на ринку житло можна буде за 28 років.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram