Рада узаконила розпродаж державних підприємств
Загрузка плеера...

Верховна Рада ухвалила у другому читанні урядовий законопроект про приватизацію державного майна. "За" проголосували 266 народних депутатів.

Андрій Іванчук, голова комітету ВР з питань економічної політики:

"До даного законопроекту надійшло до другого читання 733 поправки, 501 була врахована. 232 поправки відхилені.Були відхилені правки, які ускладнюють та затягують процедури приватизації, тому що вони протирічать цілям і предмету даного законопроекту – навпаки, спростити і прискорити цей процес. І поправки, які носили зайві уточнення".

Закон, зокрема, розширює коло підприємств, які підлягають приватизації, та встановлює спрощену класифікацію, вказуючи об’єкти малої та великої приватизації. Через це змінюється підхід до продажу – 11 місяців для приватизації великих підприємств і 5 для малих. Також встановлюється чіткий порядок приватизації державного майна.

Віталій Трубаров, в. о. голови фонду держмайна України:

 "Мы говорим о том, что мы упрощаем процедуру приватизации, мы говорим о том, что мы идем навстречу инвесторам, мы сокращаем сроки подачи документов и мы уверены, что приватизация пройдет в короткие сроки и достаточно прозрачно. И мы получим тот результат, на который мы рассчитываем".

Відтак, цього року планують приватизувати близько 100 українських підприємств – зокрема, "Криворізьку теплоцентраль", "Сумихімпром", Запорізький титано-магнієвий комбінат та інші. У державному бюджеті на 2018-й доходи від приватизації передбачено на рівні 22 мільярдів гривень.

Олена Шкрум, народний депутат України:

"Держава і так економічно падає. Усі інші країни, наші сусіди, зростають набагато швидше за нас, у тому числі і Росія, на жаль. І нам треба займатися першочергово економікою. А для того, щоб займатися економікою, недостатньо розпродати все, що можна, – продати землю, продати підприємства, продати якісь стратегічні об’єкти. Для цього треба залучити інвестиції. Зробити нормальну судову систему, щоб інвестор прийшов і не боявся судитися в українських судах. І для цього треба виділити 1-2-3 пріоритети. На мою думку, наприклад, пріоритетом вже не може бути продати завод. Або металургія. Або сільське господарство. У нас вже цифрова економіка, економіка послуг. Іспанія 20% ВВП отримує від туризму. Це чисті послуги. Це не продукція, не метал. У нас про це навіть не йде мова. А ми намагаємося продати просто те, що залишається. Ну, це нам не зробить доданої вартості для країни".

Представник президента у Верховній Раді Ірина Луценко раніше зазначала, що проведення приватизації держмайна як і створення антикорупційного суду є одними з основних рекомендацій Міжнародного валютного фонду.

У першому читанні законопроект про приватизацію держмайна парламент ухвалив 9 листопада. Його підтримали 258 народних депутатів.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram