Справу Шабуніна перекваліфікували
Загрузка плеера...

Поліція перекваліфікувала справу проти голови Центру протидії корупції Віталія Шабуніна. Йдеться про побиття блогера Всеволода Філімоненка.

Інцидент трапився влітку. Тоді Філімоненко довів до сліз колегу Шабуніна, і у відповідь той вдарив блогера в обличчя. За цим фактом було відкрито кримінальне провадження. Якщо раніше активіста звинувачували у нанесенні тілесних травм середнього ступеня тяжкості, то зараз слідчі визначають його дії як "погроза або насильство щодо журналіста". Такий злочин вважається більш серйозним, покарання передбачає до 5 років позбавлення волі. Правоохоронці вже вручили Шабуніну нову підозру.

У Центрі протидії корупції вважають, що перекваліфікація справи – це продовження тиску на активістів. У громадській організації нагадали, що слідчі вже пробували змінити кваліфікацію справи влітку. З того часу, як кажуть у ЦПК, жодних додаткових доказів у справі не з'явилось. Втім, поліцейські все ж висунули нову підозру безпосередньо перед передачею матеріалів до суду.

Активісти стверджують, що Всеволод Філімоненко – провокатор, який прикривався посвідченням журналіста. Крім того, у Центрі протидії корупції відзначили, що, хоча силовики і виявили неабияку старанність у справі Шабуніна, реальні злочини проти працівників ЗМІ розслідують безрезультатно. Так, нещодавно у Національній спілці журналістів поскаржились на те, що рівень агресії проти медійцників є неприпустимо високим, а злочини залишаються безкарними.

Досудове розслідування справи про бійку Шабуніна і Філімоненка завершено. Найближчим часом обвинувальний акт обіцяють передати суддям.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram