Депутати ухвалили закон про реінтеграцію, не читаючи текст
Загрузка плеера...

На тертій день розгляду Верховна Рада ухвалила так званий закон про реінтеграцію Донбасу. Перед голосуванням деякі народні депутати вимагали перерву, аби ознайомитися з остаточною редакцією тексту законопроекту.

Олег Березюк, голова фракції "фракція Самопоміч":

"По великому рахунку, жодна людина в залі не знає, за що зараз буде голосувати після двох днів розмов! Тому для того, щоб прийняти остаточне рішення, ми вимагаємо 15 хвилин перерви для тексту, який щойно був зачитаний з трибуни".

Андрій Парубій, голова Верховної Ради України:

"Я вважаю, що відтягування часу голосування може призвести до завалення розгляду законопроекту. Це моє глибоке переконання, я прошу всіх змобілізуватися".

Народні депутати з ранку вівторка розглядали близько семисот правок до цього законопроекту і провалили майже всі. Уже перед голосуванням секретар парламентського комітету з питань нацбезпеки та оборони Іван Вінник зачитав техніко-юридичні правки до документу, які було враховано без розгляду.

Ігор Луценко, народний депутат (фракція "Батьківщина"):

"Ті правки, котрі зачитував пан Вінник останні п’ять хвилин розгляду законопроекту, вони зачитувалися у дуже швидкісному темпі, дуже поганою дикцією. Зрозуміти, що він там говорить, було неможливо. Тим більше, що таку кількість тексту все-таки треба бачити перед очима, а не сприймати на слух. Тому, дійсно, зараз буде велика дискусія щодо того, що там було, а що не було".

Окрім цього, депутати перед голосуванням за проект закону в цілому підтримали декілька поправок, які раніше було відхилено. Тому остаточний текст документа, за який голосувала Верховна Рада, невідомий.

Оксана Сироїд, другий заступник голови Верховної Ради України:

"Остаточного тексту ще ніхто не бачив. Ми таке епохальне рішення, як сказав голова Верховної Ради, – я не можу дати вам перерву, бо я депутатів не зберу... Я ознайомлюся з текстом, тоді я буду готова прокоментувати, що справді там є позитивне, що дасть позитивний ефект, а що є загрозою".

Тим не менше, фракція "Самопоміч" підтримала запропонований законопроект, хоча весь тиждень говорили, що голосувати за нього ніби не збираються. "БПП", "Народний фронт" та "РПЛ" голосами підтримали також у "Батьківщині".

Олексій Рябчин, народний депутат (фракція "Батьківщина"):

"Цей закон взагалі не про деокупацію, не про реінтеграцію. Немає там таких слів. Нема там такого. От завтра президент підписує, наші території не реінтегровані, Кремль нікуди звідти не дінеться. І не деокуповані. Не буде цього. Це закон про особливості державної політики. Що там є: Росія називається країною-агресором і є визначення окупованих територій. На четвертий рік. Нарешті".

Після голосування спікер Андрій Парубій зазначив, що всі правки до закону було внесено у межах повноважень парламенту. За його словами, для остаточної обробки документу профільному комітету знадобиться декілька днів і вже наступного тижня закон буде підписано головою Верховної Ради та передано на підпис Президентові.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram