Уряд готує здорожчання газу?
Загрузка плеера...

Кабінет міністрів України планує змінити методику визначення ціни на газ для населення. Відповідний проект постанови підготовили у Міністерстві енергетики та вугільної промисловості.

У документі пропонується повністю відійти від принципу визначення ціни газу для населення і перегляду її кожні шість місяців. Вартість газу встановлюватимуть раз на рік.

Ціна формуватимуться як середньоарифметична вартість імпортного газу на німецькому хабі без урахування транзиту до кордону України. Її переводитимуть у гривню за курсом, який діятиме на період закупки.

Після повідомлення про зміни методики, в українських ЗМІ поширилась інформація, що з 1 квітня вартість газу може зрости на 8%, або приблизно на 5 тис. грн за тисячу кубометрів.

На що Володимир Гройсман відповів, що нічого не знає про підвищення ціни на газ. Так само й міністр енергетики Ігор Насалик запевнив, що Міненерго ріст цін не ініціює.

Нагадаємо, вимогу про перегляд формули обрахунку ціни на газ для населення поставив основний кредитор України – Міжнародний валютний фонд. Без цього не буде нового траншу кредиту.

Раніше міністр фінансів Олександр Данилюк їздив до МВФ у Вашингтон, проте не зміг домовитися про ціну газу на поточний опалювальний сезон.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram