Рада імітувала діяльність, провалюючи голосування
Загрузка плеера...

Верховна Рада другий день поспіль займається виключно розглядом поправок до президентського законопроекту про реінтеграцію Донбасу. У коаліції винних призначили поза межами парламентської більшості. Парламент розглянув сотні поправок та не ухвалив жодної.  Електронна система "Рада" нарахувала у залі 347 карток народних депутатів. Верховна Рада завершила пленарне засідання за регламентом, проваливши іще близько півтори сотні поправок

Андрій Парубій, голова Верховної Ради України:

"Вчора ми розглянули 481 правку з 673-х. Нам залишилося пройти 192 правки і я сподіваюся, що сьогодні ми будемо плідно працювати, щоб завтра ми змогли вийти з самого ранку на прийняття рішення".

Верховна Рада другий день поспіль займається виключно розглядом поправок до президентського законопроекту про реінтеграцію Донбасу.

Андрій Іллєнко, народний депутат (позафракційний):

"Явно була взята за основу така стратегія затягування. Тобто, якщо на початку вчорашнього дня вони пробували пошвидше його розглянути, то після обіду вони свідомо почали затягувати для того, щоб розтягнути процес і перенести аж на четвер.

Це ще одне свідчення того, що вони ще до кінця не домовились. Тобто, їм потрібен час на додаткові консультації. Я маю на увазі "БПП", "Народний фронт", Адміністрацію Президента – у них ще ідуть якісь переговори, вони про щось домовляються. І в результаті можуть бути певні сюрпризи, я не виключаю цього".

Натомість у коаліції винних призначили поза межами парламентської більшості.

Максим Бурбак, голова фракції "Народний фронт":

"Ми бачимо, що деякі політичні сили свідомо затягують процес прийняття, приймаючи і голосуючи одні і ті самі поправки. По-перше, заради дешевого популізму і здобуття дешевого політичного рейтингу. А по-друге, діють на замовлення Росії, як держави-агресора тому що під час новорічних свят і дзвонів на кремлівських курантах, під час олів’є і шуби вони отримали завдання провалити даний законопроект"

Олег Мусій, народний депутат (позафракційний):

"Виявляється, цьому лідеру відомі всі сценарії кремля. Ви уявляєте собі, що лідер фракції знає про ті сценарії, які написані у ФСБ і Москві. І потім він звинувачує інших, що вони рука Кремля, рука Москви і рука всього іншого. Я би вам радив, шановний лідере, перейменувати свою фракцію не у фракцію "Народного фронту", а "Посіпак кремля фронту".

Натомість ані в "Народному фронті", ані в "БПП" не знайшлося голосів, аби підтримати хоч одну із винесених на розгляд поправок. Другий день парламент працює з наднизьким коефіцієнтом корисної дії –поправки ніби обговорюються, а голосує менше сотні народних депутатів.

Світлана Заліщук, народний депутат (фракція "БПП"):

"У нас елементарно немає 226 голосів. Не зважаючи на те, що тут підіймаються дуже важливі питання".

Іще зранку електронна система рада нарахувала у залі 347 карток народних депутатів. А ось причина, чому інформація електронної реєстрації не збігається з реальністю – перед початком засідання такі "чергові" встромляють в отвори пультів особисті картки для голосування своїх колег.

Роман Семенуха, народний депутат (фракція "Самопоміч"):

"У нас ганебне явище не тільки кнопкодавства. А те, що депутати, щоб показати своїм виборцям або засобам масової інформації, що вони нібито є, вони встромляють картки. Або хтось встромляє за них. І просто уходять або взагалі не з’являються. У багатьох депутатів дуже суттєво відрізняється письмова реєстрація, яка потребує персонального підпису і електронна. У депутатів іде електронна реєстрація суттєво більша, ніж письмова. Це означає, насправді, що депутата в залі немає".

Верховна Рада завершила пленарне засідання за регламентом, проваливши іще близько півтори сотні поправок. Головуючий оголосив, що голосування за законопроект про реінтеграцію Донбасу у другому читанні відбудеться зранку в четвер.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram