Нацкомісія заморозила акції "Київенерго"
Загрузка плеера...

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку зупинила рух акцій "Київенерго". Відповідне рішення стало першим, яке відомство ухвалило в новому році.

Обіг зупинили саме тоді, коли у "Київенерго" вирішили конвертувати акції компанії в цінні папери з меншою вартістю та в акції нового підприємства "ДТЕК Київські електромережі". Це пов'язано з рішенням про виділення зі складу компанії оператора, що займатиметься розподілом електроенергії та експлуатацією електромереж. Завдяки конвертації цінних паперів усі власники акцій "Київенерго" збережуть свої права на другу компанію. Держава ще не зареєструвала нове підприємство. Розподіл функцій постачання та транспортування енергоносіїв є стандартом Євросоюзу. Ця вимога стосується не лише ринку електроенергії, а й нафтогазового ринку.

У "Київенерго" поки не прокоментували, чи вплине рішення Нацкомісії з цінних паперів на процес розділення. Також невідомо, чи пов'язаний такий крок зі спробами повернути акції компанії у державну власність. Правоохоронці вважають, що відчуження частки держави відбувалось з порушеннями. Навесні господарський суд Києва має розпочати розгляд цієї справи.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram