Підвищення цін на газ виявилося непродуманим, - expert view
Загрузка плеера...

17 января в постоянной рубрике "Expert view" от телеканала NewsNetwork експерт інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук, який в ексклюзивному інтерв’ю телеканалу NewsNetwork розповів про можливі наслідки підвищення цін на газ. На думку експерта, оскільки "Нафтогаз" примушує теплокомуненерго подавати у переміщення навчальних закладів, шкіл та дитячих садків меншу температуру теплоносія, то студенти та учні до березня або початку квітня повинні знаходитись у стані автономного навчання, а це не дуже добре може відобразитись на рівні їх знань.

Юрій Корольчук, експерт інституту енергетичних стратегій:

"На жаль, ми бачимо не дуже хорошу ситуацію, тому що деякі ВУЗи та, можливо, це буде поширено на деякі школи, будуть ухвалювати рішення, щоб студенти та учні до березня або початку квітня можуть знаходились у стані автономного навчання. Це не дуже добре може відобразитись на рівні знань, и виною цьому є неможливість цих закладів потягнути ціну на газ, яка сьогодні є завищеною – для теплокомуненерго становить майже 7000 грн, де також знаходяться субсидії, на які виділяє та дотує кошти держава, але вона не справляється із цим завданням, тому відповідно виникають борги.

Головна проблема у тому, що підвищення цін на газ, яке почалося більше двох років тому, виявилося непродуманим і ніхто не зміг передбачити, що ця заборгованість спричинить такі соціальні наслідки. Тому це фактично завдало шкоди соціуму, в першу чергу, саме учням та студентам. Говорити про те, що це питання мало би бути вирішено – це однозначно, оскільки це недоопрацювання та слабкість координації роботи Міністерства освіти, та компаній, які постачають тепло, а саме теплокомуненерго та "Нафтогаз". Безумовно, ключовим фактором у цій ситуації виступає "Нафтогаз", який сьогодні в ультимативному порядку обмежує постачання газу теплокомуненерго при тому, що у них немає заборгованості. "Нафтогаз" їх примушує подавати у приміщення навчальних закладів, шкіл та дитячих садків меншу температуру теплоносія, а це також негативно відображається на теплотрасах, тому що збільшується насиченість вуглекислого газу, який роз’їдає та здійснює корозію труб, що прискорює амортизацію та зношеність вже зношених тепломереж. Тому це взагалі абсурдність управлінської та менеджерської поведінки з боку "Нафтогазу".

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram