Українські айтішники наростили прибутки
Загрузка плеера...

Українські ІТ-спеціалісти стали експортувати більше послуг за кордон. Про це повідомили у профільній Асоціації "Інформаційні технології України".

У 2017 році обсяг експорту послуг виріс на 20% і склав 3,6 млрд дол. Через рік українські компанії планують отримати ще більше – 4,5 мільярдів. В IT Ukraine підрахували, що завдяки експорту забезпечили майже 3,5% ВВП країни. Це навіть більше, ніж закладено у держбюджеті на фінансування галузі охорони здоров'я. Загальна величина податків, сплачених українськими компаніями, перевищує 16,5 млрд грн.

Щоправда, працівники інформаційної сфери зазначають, що для продовження успішної роботи держава має провадити стабільну податкову політику і не створювати нові регуляторні бар'єри. Нерідко ІТ-фахівці нарікають на тиск з боку правоохоронців.

Тим часом у кіберполіції стверджують, що в Україні постійно зростає кількість кіберзлочинів. Минулого року правоохоронці супроводжували 4,5 тис. кримінальних проваджень, пов'язаних винятково з інформаційною сферою. У кіберполіції підкреслили, що чекають від влади визначення статусу криптовалют. Без цього, кажуть правоохоронці, їм важко буде допомогти постраждалим від шахрайства.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram