Гройсман обіцяє підтримку аграріям
Загрузка плеера...

Кабінет Міністрів України погодив механізми підтримки агровиробників, передусім тваринницького напрямку. Про це заявив Володимир Гройсман під час спеціальної наради з питань агросектору.

Цього року уряд планує виділити на підтримку тваринництва 4 мільярди гривень. Кошти обіцяють направляти передусім для створення нових ферм та комплексів, здешевлення кредитів на закупку техніки. А також, для компенсації частини витрат виробників на будівництво.

Володимир Гройсман, прем’єр-міністр України:

"Це невеликі господарства до 500 га. Вони вироблять до 15 млн валової продукції. У них коштів не так багато. Тому ми даємо ресурсів на здешевлення кредитів. 1% ефективна ставка, решту ми компенсуємо. Вартість закупленої техніки. Так, вони мають мати перевагу над тими, хто має більше 500 га і більше виробленої продукції. Тому вони отримують компенсацію 40% вартості нашої техніки".

Найближчим часом в уряді планують погодити і програму розвитку садівництва. На цей сегмент хочу виділити близько 300 млн. грн. За словами прем’єра, його інвестуватимуть для нарощення площ садів.

Володимир Гройсман, прем’єр-міністр України:

"Якщо у нас є великі фермерські господарства, які працюють по садівництву, рільництву і хмелярству, вони отримають доступ до тієї програми компенсації компенсації 80% того ж садівництва. Це теж буде плюс".

Попри це, за січень-листопад минулого року в Україні імпорт товарів перевищив експорт на 5,2 млрд. дол.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram