ОПЗ спробують продати втретє
Загрузка плеера...

У Фонді державного майна готуються до великої приватизації. Керівник структури Віталій Трубаров повідомив, що зараз триває робота над підготовкою до продажу 20 промислових об'єктів. У ФДМ збираються провести конкурси з повного або часткового продажу акцій держпідприємств.

Першим у переліку об'єктів, які готують до приватизації, став багатостраждальний Одеський припортовий завод. Фонд держмайна збирається продати 99,5% акцій цього підприємства. ОПЗ безрезультатно намагались продати вже двічі, проте в обох випадках торги не відбулись через відсутність бажаючих купити завод.

Крім того, Фонд держмайна сподівається продати повний пакет акцій ще восьми підприємств. Серед них – Криворізька теплоцентраль, а також Миколаївська, Херсонська і Дніпровська ТЕЦ. Також чиновники планують продати 99% акцій "Київпассервісу". Ця компанія опікується центральним автовокзалом і автостанціями столиці. Акції Тернопільського, Запорізького, Миколаївського, Харківського та Хмельницького обленерго мають бути продані частково.

У Фонді держмайна додали, що долю держпідприємств має вирішувати Кабінет Міністрів. Саме тут мають затвердить умови конкурсів для продажу об'єктів.

Відзначимо, минулого року Фонд держмайна виконав лише п'яту частину із запланованого обсягу приватизації (3,5 млрд замість передбачених семи). Втім, і такий результат у ФДМ назвали найкращим за останні п'ять років. Деякі експерти вважають, що повільні темпи приватизації пов'язані з тим, що влада боїться віддати державні компанії не в ті руки. У 2018 чиновники сподіваються заробити 22,5 млрд грн.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram