Рада весь день реінтегрувала Донбас
Загрузка плеера...

Верховна Рада повернулася до роботи після зимових свят. Перший пленарний день у новому році депутати реінтегрували Донбас. На порядку денному – розгляд у другому читанні президентського законопроекту "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях".

 Андрій Парубій, голова Верховної Ради України:

"Я сподіваюся, що в ході нашої дискусії ми зможемо вийти на ту редакцію, яка буде підтримана в цьому залі, і ми зможемо прийняти рішення про визнання Росії агресором".

У жовтні цей законопроект наробив галасу під куполом – визначений як невідкладний, у першому читанні документ ухвалювали з бійками, димовими шашками та блокуванням трибуни. До другого читання депутати подали близько семисот поправок.

Іван Вінник, секретар комітету ВР з питань нацбезпеки та оборони:

"6 фракцій парламенту подавали зауваження до цього законопроекту як депутатські поправки. Окремі депутати теж подавали поправки".

У першому читанні цей законопроект набрав лише 233 голоси – окрім фракцій коаліції його підтримали тільки "радикали", група "Воля народу" та декілька позафракційних парламентаріїв. Іще тоді документ серйозно критикували. Зокрема наголошували на тому, що він не вирішує покладених на нього завдань. Питання де брати голоси, вочевидь, залишилося актуальним і для другого читання. Серед народних депутатів не було одностайності щодо законопроекту №7163 та поправок до нього.

Ігор Лапін, народний депутат (фракція "Народний фронт"):

"Положення про торгівлю прописано в законі, але не говорить що завтра відкривається кордон і генштаб буде кришувати цю торгівлю замість СБУ, такого не буде".

Олена Шкрум, народний депутат (фракція "Батьківщина"):

"За міжнародними правовими конвенціями порядок перетину товарами кордону цього умовного між окупованими територіями і Україною він має бути виписаний у законі, це імперативна норма. Тут, на жаль, закладаються підвалини величезної корупції, коли Кабмін буде визначати, як перетинати цю умовну лінію розмежування. Як товари переходять з Донецької і Луганської області і як заходять туди. Це величезна корупція, і ми будемо намагатися цю правку зняти".

До кінця ранкового засідання депутати розглянули тільки близько половини з поданих поправок – і не ухвалили жодної.

Олена Сотник, народний депутат (фракція "Самопоміч"):

"Коли в процес фізично залучено 60-100 депутатів, навіть 150 – це ж не 226-ть, жодна поправка не має шансу проходити через зал".

Цю схему вже застосовували під час ухвалення судової та медичної реформи.

Олег Петренко, народний депутат (позафракційний):

"Взагалі мова не йде про визначення депутатської думки шляхом голосування. Просто фізично депутатів в залі нема. Можливо, вже під момент голосування будуть поставлені ще раз, коли депутати вже зберуться на голосування в цілому за законопроект. Можливо, буде повторне голосування як це часто буває, як було з тою ж судовою реформою. Думаю, що залишиться в тій же редакції, в комітетській редакції, законопроект вийде вже на голосування".

Витративши цілий день на розгляд поправок до законопроекту про реінтеграцію Донбасу, взятися до інших питань порядку денного у народних обранців просто не залишалося часу. Втім, запропоновані на розгляд питання жодного стосунку до вирішення нагальних проблем у державі не мали.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram