ЄС скорочує чорний список офшорів
Загрузка плеера...

Євросоюз готовий викреслити кілька країн з чорного списку офшорів. Країни ЄС пояснили, що можуть піти назустріч тим державам, які готові міняти свою податкову політику.

Перелік офшорних зон у Брюсселі затвердили після скандалу навколо Paradise Papers, так званих "райських паперів". Йдеться про масштабне ухиляння від сплати податків, у якому були задіяні компанії на островах Тихого та Атлантичного океанів. У скандалі фігурують перші особи більш ніж 50 країн. Загалом через "райські" офшори вивели близько 8 трлн євро.

Задля боротьби з ухилянням від сплати податків Євросоюз вирішив накласти санкції на ті країни, які надають податкові пільги бізнесу з іноземним капіталом. До чорного списку увійшли 17 держав, яким ЄС заборонив доступ до своїх фондів. Вісім країн заявили, що готові змінити своє законодавство. Це Гренада, Барбадос, Туніс, Макао і Монголія, а також Південна Корея, Об'єднані Арабські Емірати і Панама. Тепер ці держави можуть опинитися не в чорному, а в сірому списку ЄС. Це забезпечить зняття санкцій. Щоправда, коли саме "податкові гавані" почнуть впроваджувати зміни, наразі невідомо.

Відзначимо, що перед публікацією "райських паперів" центром офшорного скандалу стала саме Панама. Раніше у Євросоюзі підрахували, що через використання офшорів країни втрачають п'яту частину бюджету.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram