Інфляція виявилась вищою, ніж очікували політики
Загрузка плеера...

За минулий рік в Україні ціни виросли в середньому на 14%. Таку інформацію оприлюднили у Державній службі статистики. Крім того, в організації повідомили, які продукти здорожчали найбільше.

Інфляційними лідерами стали сигарети та алкоголь. Ці товари подорожчали на 20%, додавши п'яту частину своєї вартості. Корисні задоволення також не відстають. За продукти харчування та безалкогольні напої тепер треба платити на 16% більше. Відпочинок у кафе та ресторанах подорожчав на 15%. Приблизно такий же рівень зростання цін зафіксовано у сфері освіти. Ціни на одяг, взуття і на техніку для дому майже не змінились (підвищення приблизно на 3%).

Відзначимо, що темп інфляції нерівномірний, в кожній області було зафіксовано свої показники. Найповільніше ціни зростали у Дніпропетровській і Чернівецькій областях. Тут зафіксовано інфляцію менше 13%. Жителям Донеччини пощастило значно менше, тут зафіксовано найвищий рівень інфляції в Україні – 16%. На Рівненщині вартість споживчих товарів також випередила середній рівень (15%). Такий рівень інфляції вдвічі більший, ніж той, що було закладено у бюджет на 2017 рік. На 2018 закладено 9%. Втім, економісти вважають, що реальна інфляція буде в півтора рази швидшою.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram