Корупція в Україні – це чума української політики та економіки, - expert view
Загрузка плеера...

15 січня в постійній рубриці "Expert view" від телеканалу NewsNetwork – політичний експерт Валентин Гладких, який в ексклюзивному інтерв’ю телеканалу NewsNetwork розповів про необхідність створення Антикорупційного суду в Україні. На думку експерта, створення Антикорупційних судів може бути неадекватним, бо вони знову укомплектуються корупціонерами.

Валентин Гладких, політичний експерт:

"Безумовно, як наших західних партнерів так і українське суспільство дуже турбує ситуація із запобіганням та боротьбою проти корупції в Україні. Це чума української політики та економіки, з якою треба дуже рішучіше боротися, а для того, щоб подолати це явище, була створена ціла низка Антикорупційних органів. Коли створили один орган, то він не працював, тому що потрібен був інший орган, а коли створили наступний, то він також не працював, оскільки бракувало ще одного органу. Зрештою, вже створено НАЗК, яке повинно було розробляти концепцію запобігання корупції, чого не зроблено, оскільки вони мали виконувати 21 функцію, а зосередились лише на двох – це зібрання та моніторинг декларацій.

Створили НАБУ та Антикорупційну прокуратуру, а тепер НАБУ проводить досудове розслідування за 13 статтями Кримінального кодексу України, після чого передає документи до спеціальної Антикорупційної прокуратури, яка є структурним підрозділом ГПУ, що здійснює процесуальне відстеження щодо дотримання досудового слідства детективами НАБУ та чи зібрали вони достатню доказову базу для підготовки обвинувального акту та передачі його до суду. Саме у цій природі й лежить конфлікт, який виникає між САП та НАБУ, тому що, ті хто за НАБУ, вони завжди говорять, що САП гальмує, перекриває та не йде на зустріч, але чому вони мусять це робити? У них інша функція, оскільки їхня задача – це дивитися винятково на змістовну та ґрунтовну підготовку доказової бази. Наступна тема пов’язана з тим, що обвинувальні акти, які потрапляють до судів, вони стикаються з корумпованою судовою системою та, відповідно, гинуть. Насправді, це не зовсім відповідає дійсності, тому що є стаття 62, де кожному громадянину України гарантується презумпція невинуватості. Є закон про судоустрій та інші нормативно-правові акти, де судовий процес визначається, як змагання обвинувачення із захистом. Тому і виникла ідея про створення Антикорупційних судів, де буде легше працювати, але це не так. Антикорупційні суди рано чи пізно будуть створені, оскільки це було зобов’язання, яке брала Україна перед західними партнерами, вимогою перед МВФ для продовження співпраці та виділення чергового траншу, а також однією з обіцянок, яку давала українська влада своїм громадянам. Але завершиться це тим, що САП та НАБУ почнуть програвати кримінальні справи вже в Антикорупційних судах. Тоді треба визнати, що створення антикорупційних судів було неадекватним, бо вони знову укомплектуються корупціонерами, які розвалюють справи у судах та не готові ставати на позицію обвинувачення".

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram