Верховна Рада побила спамерські рекорди
Загрузка плеера...

Серед усіх європейських парламентів народні депутати Верховної Ради VIII скликання вийшли у лідери за кількістю зареєстрованих законопроектів. Станом на початок 2018 року у Раді зафіксовано рекорд – 10 тисяч проектів законів. Таку інформацію оприлюднено на сайті всеукраїнської громадської організації "Комітет виборців України".

Представники ГО провели дослідження, з якого стало відомо, що протягом року депутати реєструють в середньому 1,8 тис. законопроектів. Для Європи така практика є неприйнятною, адже, наприклад, у Норвегії за рік ініціюють 5 проектів, у Великобританії – 66, Бельгії – 227, а максимальних 644 – в Італії. Зважаючи на це можна зробити висновок, що українські нардепи максимально ініціюють у 300 разів більше, ніж європейські, а мінімально – втричі.

Під час прес-конференції голова КВУ Олексій Кошель зауважив, що більшість проектів, які подаються вітчизняними нардепами, є так званим низькоякісним законодавчим спамом. За його словами, кожен другий законопроект отримує негативні висновки Головного науково-експертного управління Ради, а кожен третій відбраковує Міністерство фінансів України.

Кошель переконаний, що фактично нардепи працюють за принципом Олімпійських ігор, де важливою є не перемога, а участь. Адже з усіх зареєстрованих проектів законами стають лише 12% депутатських ініціатив.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram