БПП хоче боротися з фейками на законодавчому рівні
Загрузка плеера...

У "БПП" ініціюють законопроект про боротьбу з фейками в українському інформпросторі.  Про це на погоджувальній раді у парламенті заявив голова фракції Артур Герасимов. Нагадаємо, напередодні через публікацію в українських ЗМІ здійнявся скандал із так званими "листами Порошенка до ФСБ" від 2007-го року.  

Артур Герасимов, голова фракції "БПП":

"Одне дуже поважне електронне ЗМІ знайшло в собі сили вибачитися за розповсюдження фейків, які повним ходом вся країна читала останніми днями. Але б я хотів, щоб саме парламент подивився на цю ситуацію ширше. І я закликаю нас розробити і прийняти законопроект про протидію фейкам".

На думку народного депутата, кількість фейків у 2018-му році буде збільшуватися, тому фракція закликає керівництво Верховної Ради створити робочу групу для розробки відповідного законодавства.

Артур Герасимов, голова фракції "БПП":

"У нас є профільний дуже професійний комітет. Я впевнений, що у нас є достатньо експертів і спеціалістів з цього питання, які долучаться до створення цього закону і дадуть ті механізми, які будуть протидіяти фейкам, але жодним чином не будуть вводити цензуру. Також ми будемо переймати кращий міжнародний досвід. І у Франції, і в Німеччині і в США і у Європарламенті є ці питання на розгляді і дискутуються. Кращі розробки з тих законів, які зараз приймаються нашими міжнародними партнерами ми також будемо залучати. І якщо журналісти українські будуть з цим згодні, буде інкорпорувати це в український закон, який будемо напрацьовувати". 

Побоювання, що із прийняттям цього закону може розпочатися фільтрація незручних новин, небезпідставні. Згідно з дослідженням Інституту масової інформації, у 2017-му році свобода слова в Україні порушувалася більше, ніж у 2016-му. Найчастіше це була протидія законній журналістській діяльності, обмеження доступу до публічної інформації, погрози та залякування журналістів. А за словами голови спілки журналістів України, протягом минулого року під час виконання службових обов’язків представників преси били кожні чотири дні.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram