ГПУ: конфісковані гроші Януковича можуть відібрати
Загрузка плеера...

У Генеральній прокуратурі прокоментували скандальне розслідування арабського телеканалу Al Jazeera. Журналісти взялись за так звані "гроші Януковича". Зокрема, у ЗМІ оприлюднили рішення Краматорського райсуду про конфіскацію 1,5 млрд дол., що належали оточенню колишнього президента України. Українські правоохоронці засекретили документ.

Очільник департаменту спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк стверджує, що Генпрокуратура не може взятись за цю справу. Щоб перевірити, звідки у арабського телеканала з'явилась секретна інформація, треба відкрити кримінальне провадження. А після впровадження нових процесуальних правил прокурори втратили необхідні повноваження. З 20 листопада подібними справами мають займатись поліцейські або працівники СБУ.

Попри вимоги правозахисників, силовики досі не пояснили, чи відповідає дійсності опублікований варіант судової ухвали. Активісти стверджують, що така таємничість викликає сумніви у легітимності процесу. У міжнародній організації Transparency International вважають, що це дасть шанс відсудити конфісковані Україною гроші. Такого варіанту не виключають і в Генеральній прокуратурі. Сергій Горбатюк відзначив, що офшорні компанії можуть добитись повернення грошей через європейські судові інстанції.

Відзначимо, телеканал Al Jazeera опублікував матеріал про те, що виводити гроші з України Віктору Януковичу допомагала фірма очільниці Нацбанку Валерії Гонтаревої.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram